Zakończenie pierwszego roku przedszkolnego i spotkanie Świąteczne w Kigera.

Graduation 2013. 

21 grudnia 2013 roku, odbyło się w Kigera Etuma, w przedszkolu powołanym dzięki pomocy osób zaangażowanych w pomoc poprzez fundację oraz powołaniu misyjnemu s.Rut.
Przed rokiem 2012 nie było nic. W roku 2012 rozpoczęliśmy prace na powstaniem wyjątkowej placówki w Mji Wa Huruma (Miastoo Miłosierdzia – ośrodek pomocy, ośrodek zdrowia i placówka misyjna w jednym). Dla dzieci z istniejącego tam ośrodka pomocy oraz dzieci z okolicznych wiosek.
Historia Przedszkola, naszych działań, remontów i prac na stronie fundacji:
http://www.majaprzyszlosc.org.pl/przedszkoletanzania/

Było dużo ciepłych słów, uścisków, przemówień i występów artystycznych, dobrego i ciepłego jedzenia dla wszystkich dzięki sukcesowi finansowej zbiórki świątecznej.
Jednak naszą największą radością usłyszeć jak nasze dzieci czytają! Przewodniczący rodziców podkreślił w swoim końcowej mowie fakt, że nasze dzieci już po roku nauki potrafią czytać, a bywa, że dzieci z klasy 7 w tutejszej szkole podstawowej tego nie potrafią. Padło dużo słów związanych z wdzięcznością, która została skierowana do opiekunów dzieci oraz Fundacji ‘Maja Przyszłość”.

Dziękujemy jeszcze raz Państwu za wielkie działo, wielką zmianę w życiu tych  dzieci, danie im wyjątkowej szansy i kontynuowanie tej drogi z nami. To co im daliście, nawet jeśli opuszczą program, tego nikt im już nie zabierze choć mają dopiero po kilka lat. To jest kwintesencja tego, czym dokładnie JEST program ADOPCJA SERCA w fundacji – EDUKACJI.

Dzięki wpływom na rachunek główny „na realizację celów statutowych w Afryce – darowizna” oraz wpływom z programu adopcyjnego, możemy realizować na co dzień, nasze cele w krajach Globalnego Południa – edukować, leczyć i karmić dzieci. Bo głodne niczego się nie nauczy..

Więcej na naszym misyjnym blogu: sercedlaafryki.blogspot.com
oraz więcej zdjęć w galerii na naszej stronie: zdjęcia z GRADUATION 2013

Nasi darczyńcy