Czysta woda i bezpieczna łazienka na Święta? O tak!

Gdy kilka miesięcy temu zgłosiła się do nas mama Piotrka, nie wiedzieliśmy czy damy radę pomóc. Skontaktowaliśmy się z Ministerstwem, wprowadziliśmy stosowne zapisy do decyzji na zbiórkę publiczną, przeprowadziliśmy rozmowy wewnątrz Fundacji, zweryfikowaliśmy realne potrzeby i sytuację mieszkalną chłopca.

Przede wszystkim jednak, dzięki regularnej, comiesięcznej pomocy Darczyńców indywidualnych i Sponsorów – udało się przystąpić do prac. 

Fatalny stan zawilgoconych pomieszczeń, podłóg, sufitów, instalacji elektrycznej i wodno – kanalizacyjnej, gdy płynęła już rdzawa woda –  nie był już bezpieczny dla zdrowia Piotrka i jego mamy. Poruszanie się po wąskich pomieszczeniach, ze zbędnymi przegrodami, wąskimi drzwiami – także uniemożliwia swobodę, jaką chciałby mieć każdy z nas we własnym domu.

Logo INPLAST 2011_grzejnik dla Piotrka PŚrodki finansowe pozwoliły nam na razie na remont łazienki – poszerzenie drzwi, wymianę syfonów, baterii, armatury łazienkowej, podłogi, ale najważniejsze jak zwykle jest niewidoczne dla oczu – zmiany instalacji elektrycznych, wodno – kanalizacyjnych, syfonów, montaż grzejnika, naprawy uszkodzonych ścian płytami nie chłonącymi wilgoci, by uniknąć zagrzybienia.
Grzejnik do łazienki przekazała nam firma INPLAST – bardzo serdecznie dziękujemy! www.inplast.pl

W te Święta Piotr wjechał do łazienki i kąpał się już w czystej wodzie i nowej wannie.
Przed nami jeszcze remont podłóg i poszerzenie drzwi – szczegóły jak można pomóc Piotrkowi  – na jego podstronie

http://www.majaprzyszlosc.org.pl/piotrek

remont_Piotrek_P

Nasi darczyńcy