Czekają na pomoc

Czym jest Adopcja Serca w Fundacji Mają Przyszłość?
ADOPCJA = EDUKACJA

Za 3-4  dolary dziennie możesz zapewnić dziecku spokojny dzień nauki i rozwój, a w określonych placówkach z którymi współpracujemy, także posiłek, mleko i witaminy, bo głodne dziecko niczego się nie nauczy.  Nie wyręczamy placówek i rodziców ze wszystkiego – pomoc nie ma być wyręczeniem z całości obowiązków. Czasami wysyłamy dzieci uzdolnione do szkół z internatem – szczególnie sieroty lub uczniów ze szkół średnich, jeśli w pobliżu nie ma żadnej szkoły ponadpodstawowej, a dziecko zdało egzamin na kolejny poziom nauki. Nie musisz zostawać stałym Rodzicem – możesz zostać Ciocią, Babcią, Wujkiem lub Dziadkiem (szczegóły pomocy jednorazowej tutaj). Nie pośredniczymy w adopcji naturalnej i nie pomagamy w sprowadzaniu dzieci z Afryki do Polski. To wbrew temu w co wierzymy. Kraje Afryki mają bardzo dobre szkoły średnie i wyższe, zapewniają wystarczający poziom nauki, by zdobyć wykształcenie i pomóc lokalnej społeczności oraz własnej rodzinie. Chcemy, by mieszkańcy Afryki stali się z czasem partnerami naszych projektów, a nie tylko beneficjentami.

Trochę więcej funduszy wymagają od Rodzica adopcyjnego dzieci z domu dziecka w Kenii, który budujemy. Tam są pod opieką rodziny zastępczej, która założyła dom dziecka. Większość dzieci posiada także określoną niepełnosprawność, co zwiększa koszty szkoły (dowóz lub szkoły specjalne), utrzymania, leczenia, dożywiania. Większe koszty to także niektórzy uczniowie szkół średnich i studenci, dla nich staramy się o kilku Rodziców, by obciążenie nie było za duże. 

Jeśli możesz zostać opiekunem w Adopcji Serca ZANIM DO NAS NAPISZESZ koniecznie zapoznaj się z zasadami programu Adopcja Serca i zobacz czym dokładnie jest on u nas i jak go prowadzimy – pytania i odpowiedzi KLIKNIJ TUTAJ

Dziennie odbieramy kilkanaście maili, a programem zajmują się wolontariusze. To sprawia, że nie zawsze jesteśmy dostępni pod mailem każdego dnia po kilka godzin. Mamy nasze wybrane zawody – prace, obowiązki i rodziny, które także nas potrzebują.

Dwie ważne informacje:
1. Na tę chwilę większość dzieci z naszych ośrodków w 6 krajach ma teoretycznie zadeklarowanych opiekunów. Lista dzieci bez Opiekunów jest aktualizowana na bieżąco poniżej.  Z powodu niedopłat na dzieci w latach 2014-2018 niektóre z dzieci mają poważniejsze zaległości w płatnościach. Staramy się weryfikować przyczyny takiej sytuacji, aczkolwiek jest to trudne zważywszy na pełną dobrowolność udziału Rodzica w programie adopcyjnym, dlatego prosimy o wyrozumiałość.
W przypadku zakończenia adopcji, kontaktujemy się z osobami zgłaszającymi się do naszej adopcji droga mailową. Prosimy osoby świadome zobowiązania i odpowiedzialności za dziecko o mailowe zgłoszenia gotowości przyjęcia pod opiekę malucha z nieuregulowaną sytuacją finansową – w chwili obecnej są to często zaległości z lat 2014-2018. W przypadku braku znalezienia zastępczego opiekuna, będziemy musieli przekazać dziecku i jego rodzinie informacje o konieczności opuszczenia programu. Dziękujemy za pomoc dzieciom!

2.  Dzieci są finansowane „z góry” od dnia przyjęcia do programu, ze środków fundacji. Misjonarka potrzebuje ich regularnie, wg wydatków na miejscu. W związku saldo finansowe dziecka jest tzw ciągłe. Konieczność ponoszenia opłat na dane dziecko, nie pojawia się wraz z zainteresowaniem nowego Rodzica Adopcyjnego. Pisząc do nas warto wpisać, czy jest możliwe adoptowanie dziecka z określoną „zaległością” w opłatach. Tylko taka kontynuacja pozwala nam na prowadzenie programu już od tylu lat, bez konieczności usuwania dzieci ze szkół z powodu braku wpłat. W zaległościach wspaniale pomagają wspaniali Darczyńcy „jednorazowi” z programu „Zostań Babcią, Dziadkiem, Ciocią…”.

ADOPCJE PILNE i SPATY ZALEGOCI!
Dzieci opuszczone, z zaległościami w płatnościach od byłych Rodziców (grozi im opuszczenie programu i szkoły) można adoptować w pełni lub jednorazowo opłacić tylko zaległość, by dać dzieciom i młodzieży z czystym kontem, szanse na stałego Rodzica od nowego roku. Mamy kilkaset dzieci w programie stąd kilkunaście do kilkudziesięciu niedopłat rocznie.
Rachunek do wpłat zaległości:
65 2490 0005 0000 4520 4418 9818 (polski złoty)
lub  69 2490 0005 0000 4600 1195 6471 (wpłaty w EURO).
Tytuł spłaty „imię i nazwisko dziecka oraz słowa – jednorazowa spłata zaległości – darowizna”

Ważne, by skontaktować się z nami przed wpłatą. Potwierdzimy Państwu, czy saldo jest na pewno aktualne co do kwoty  i nie zostało kilka dni wcześniej spłacone przez inna osobę. Wtedy także podajemy nazwisko dziecka do przelewu. Dziękujemy za pomoc w utrzymaniu stabilności programu i dzieci w szkołach.

Imię dziecka wiek/klasa dziecka kwota zaległości do pokrycia
za lata 2012 – 2018
 KRAJ
  Raoul   1 kl. szk..sredniej   200 EUR  Kamerun
  Sandra   200 EUR  Kamerun
  Timothy  700 USD   Kenia
  Armand   CM1   600 EUR  Kamerun
 Ibragim Ghi  1 CETIC  300 EUR  Kamerun
  Benoit   CM1     85 EUR  Kamerun
 Gilbert     325 EUR   Kamerun
 Thadee  300 USD  Kamerun
 Jean  481 EUR  Kamerun
 Benjamin   CP     240 EUR  Kamerun
 Marie Duchelle    1400 EUR
 Saroj   7 kl . szk.podst.  240 USD  Nepal
 Suman (on)   5 kl . szk.podst.    240 USD  Nepal
 Sushant (on)   2 z 10 kl.szk. podst.  240 USD  Nepal
Jean Armand    CM2 – kl.6 SP  400 EUR  Kamerun
Joseph  1997  720 USD  Kenia

Chcesz pomóc konkretnemu dziecku zapoznaj się najpierw ze stroną www.majaprzyszlosc.org.pl/adopcja-serca
a następnie napisz na: adopcja@majaprzyszlosc.org.pl

Dzieci do pilnej Adopcji  – zaległości ( ewentualne spłata do uzgodnienia) oraz opłata bieżąca – podana w tabeli.

Imię dziecka wiek/rok urodzenia/ klasa dziecka zaległość za 2017-18 opłata roczna za 2019
Kalvin (on)  2003  460 USD  500 USD  Kenia
 Dennis (on)  2006  720 USD  360 USD  Kenia
 Kevin   2001   360 USD   360 USD  Tanzania
  Ivy  studentka  700 EUR  1000 EUR  Kenia