Studenci i Absolwenci. Adopcja Serca

Studenci wprowadzani są do systemu indywidualnie, a koszty uzależnione są od kraju, miasta, kierunku, roku i uczelni.

Ci, będący w programie adopcyjnym, zobowiązani są pomagać młodszym w nauce, udzielając korepetycji. Obecnie studenci uczestniczący w naszym programie są Kameruńczykami lub Kenijczykami.

Poniżej prezentujemy wszystkich studentów. Potrzebujący współopiekunów i dofinansowania studiów.
Bardzo prosimy w ich imieniu o kontakt i wsparcie – stałe lub jednorazowe na dany rok akademicki.
adopcja@majaprzyszlosc.org.pl

Można także dokonać wpłaty jednorazowej (bez deklaracji) jako „adopcja studenta – darowizna” bez określania szczegółowo beneficjenta lub na konkretną osobę z listy poniżej – w tym celu można także skorzystać z różowego paska na dole strony.
Lub wpłacić zaległość konkretnego studenta wg wykazu przy ich nazwisku poniżej.

Gabrielle  – komunikacja i dziennikarstwo
Gabrielle zdała maturę w 2016 roku i dostała się na studia komunikacja i  dziennikarstwo. Nauka trwa 2 lata, a po 2 roku studenci otrzymują dyplom ukończenia. Na drugim roku maja przed wszystkim staż. Gabrielle pracowała w wakacje 2016 oraz uzyskała pomoc od babci, by mogła opłacić wpisowe i pierwszą wpłatę ok. 650euro. Gabrielle jest sierotą zupełną – jej rodzice nie żyją, a opiekuję się nią właśnie bardzo wiekowa babcia. W ostatnim roku babcia złamała nogę i 6 miesięcy była leżąca po operacji, opiekowała się nią Gabrielle.  Zaczęła chodzić i prowadzi mały komers (stragan uliczny), by utrzymać siebie i wnuczkę. Wpłaty na naukę Gabrielle można dokonać na rachunek: 65 2490 0005 0000 4520 4418 9818, pod tytułem: „Gabrielle, komunikacja – darowizna” Ostatni rok akademicki 2018-19 to jednak  1850 euro. Ma także brak za poprzedni rok akademicki w kwocie 700 EUR.
To astronomiczna kwota 2550 EUR, która jest nam bardzo potrzebna, by wyprostować sytuację finansową. Chętnych Darczyńców (firmy lub osoby fizyczne) prosimy o kontakt.  adopcja@majaprzyszlosc.org.pl
Grace – pielęgniarstwo
Grace odbyła 3 lata studiów pielęgniarskich, po czym w 2017 przeszła kilkumiesięczny staż pracyjąc już pacjentami. W 2018 roku wróciła na ostanie dwa lata studiów magisterskich. Potrzebuje wsparcia w wysokości 1650 EURO na każdy rok. Wpłaty na naukę Grace można dokonać na rachunek: 65 2490 0005 0000 4520 4418 9818, pod tytułem: „Grace, komunikacja – darowizna” W celu sprawdzenia bieżącej kwoty prosimy o kontakt: adopcja@majaprzyszlosc.org.pl
Claire – 
Marie – 
Michelle – fryzjerstwo
Michele napisała do nas list. Uczyła się pilnie i chciałaby dostać szansę i udowodnić, że umie się za to odwdzięczyć – przede wszystkim mamie. Ukończyła szkołę fryzjerską, jednak bez znajomości trudno jej znaleźć zatrudnienie. Aby zacząć samodzielne życie i pomóc mamie, potrzebuje wsparcia by zakupić podstawowe materiału na początek i drobne wyposażenie zakładu fryzjerskiego. Poza listem od Michele, s.Alina napisała do nas tak: „Pragnę potwierdzić znajomość Michele, która prosi o pomoc wyposażenia zakładu fryzjerskiego. Od 5 lat znam tę rodzinę, mama finansowała jej formację fryzjerską, jednak nie stać ją na zakup potrzebnych materiałów, by Michele mogła rozpocząć pracę. Ma bowiem drugą córkę, której finansuje studia. Mama pracuje jako nauczycielka w liceum, samotnie wychowuje dzieci. Dziękuję za pomoc w imieniu rodziny a także samej zainteresowanej oraz własnej. Mam nadzieje ze pomoc pomoże w rozpoczęciu samodzielnej pracy.” Chcielibyśmy docenić mamę, która mimo trudności pracuje, wychowuje dzieci i w dodatku wie co to edukacja i jak jest ważna. Nie każda mama w kraju Afrykańskim to rozumie, żyjąc problemami i desperacją dnia codziennego. Zależy nam także, by docenić Michele, której nie finansowaliśmy nauki, ale możemy dofinansować start w dorosłość. Aby to zrealizować potrzebujemy: 4278,29zł. Zakupimy za to: maszynkę do golenia, suszarkę fryzjerską, suszarkę hełmową, nożyczki , szczotki, grzebienie i pozostałe akcesoria fryzjerskie właściwe dla afrykańskich włosów i fryzur, maszynę do odkażania, podstawowe kosmetyki na dobry początek. Po zakupie i rozpoczęciu działalności Darczyńca otrzyma zdjęcia oraz list Michelle.
ABSOLWENCI PROGRAMU ADOPCJI I ICH HISTORIE.
DZIĘKUJEMY DARCZYŃCOM!
  William -telewizja i dziennikarstwo
Raissa – estetyka, kosmetyka i fryzjerstwo
Rok akademicki 2017/18 to był jej drugim i ostatnim rokiem formacji kosmetyczno – fryzjerskiej.  Była bardzo zaangażowana i radziła sobie świetnie. W 2018 roku roku ma obronę, stąd opłata wzrosła w stosunku do 2016/17 roku do 900 EUR.  To obowiązkowa opłata czesnego, stażu i obrony oraz materiałów wymaganych na ostatnim roku. Niestety na dzień 08.2019 nadal pozostaje niedopłata za okres studiów na kwotę 276 EUR.
Raissa – estetyka, kosmetyka i fryzjerstwo
Rok akademicki 2017/18 to był jej drugim i ostatnim rokiem formacji kosmetyczno – fryzjerskiej.  Była bardzo zaangażowana i radziła sobie świetnie. W 2018 roku roku ma obronę, stąd opłata wzrosła w stosunku do 2016/17 roku do 900 EUR.  To obowiązkowa opłata czesnego, stażu i obrony oraz materiałów wymaganych na ostatnim roku.
Alexis – 2018/19
Albert
  Tatiana
  Bernard – księgowość z elementami prawa.
Bernarda wiele lat prowadziła jedna osoba z Polski. To jeden z naszych najzdolniejszych studentów w programie Adopcja Serca/Adopcja Stuenta. Ma za sobą ponad 5 lat ciężkich i niestety bardzo drogich studiów – ponad 2000 EUR rocznie, niemniej uczył się na znanych w kraju uczelniach, które tu należą do renomowanych. Obronił się w 2017 roku, choć mógłby kontynuować studia, już na obecnym etapie zdecydował się na pracę po rozmowie z misjonarką. Mimo to, o pracę nie było łatwo.  Złożył dokumenty o prace w 37 miejscach i nic, a złożenie takich dokumentów to odpowiednie koszty 55 euro razy 37 aplikacji. Takie są niestety realia Kameruńskie.  W końcu został zatrudniony w jednej z firm na próbę. W niedługim czasie dostał propozycję  pracy w Kribi, dzięki poleceniu jednej z osób, u których pracował w czasie studiów, pracodawca dostał info, że pracuje uczciwie i solidnie. Kribi to miasto portowe gdzie do tej pory port nie był używany. A ponieważ ma głębszy ocean niż w Douala ( gdzie do tej pory przypływają wszystkie kontenery) państwo realizuje tam projekt rozbudowy Kribi i otwarcia portu na przypływ większych statków. Stąd powstało tam całe zaplecze biurowe ekonomiczne i zapotrzebowanie na dobrych księgowych. Bernardowi zaproponowano kierownictwo jednego działu celnego Ma podpisany kontrakt na czas nieokreślony. I zarabia 2 razy więcej niż do tej pory.  Dla nas to nadzieja na prace dla kolejnych naszych uczniów. Gratulujemy Bernardowi i trzymamy kciuki. Jego dwóm Darczyńcom dziękujemy najserdeczniej jak możemy.
Francis – antropologia / zarządzanie
Francis jest półsierotą. Tato nie żyje, a mama mieszka w wiosce, a nie w mieście. Francis jest już od kilku lat na własnym utrzymaniu, niestety z tego powodu na szkołę już nie wystarczało. Stąd potrzebna była pomoc, by mógł ukończyć studia.Zdanie egzaminów i zdobycie dyplomy zawdzięcza sobie, ale bez Rodziców Adopcyjnych, którzy wpłacali na jego studia, nie miałby szansy udowodnić co porafi. Dziś to już ukształtowany młody człowiek z dużym doświadczeniem zdobytym podczas praktyk i wiedzą, jakiej nie ma wielu Kameruńczyków. Pracuje i pomaga na misji, gdy tylko ma na to czas – m.in. udziela korepetycji.W maju 2017 odebrał dyplom Wydziału Ekonomii i Zarządzania (po licencjacie z Antropologii), którego kopię z dumą przekazał Rodzicom Adopcyjnym w Polsce. Na zdjęciu obok prowadzi na misji korepetycje sobotnie dla młodszych uczniów, robi to od lat,  aby zrewanżować się za pomoc jaką sam otrzymał w ciągu 5 lat studiów.
_Arthur_student ksiegowosc od 2014-15_1rok Arthur – księgowość
W latach 2014/15 – 206/17 Arthur zrobił licencjat z księgowości. Zdawał wstępnie na dwa kierunki, aby zwiększyć swoje szanse na kontynuowanie nauki. I zdał oba egzaminy – na dziennikarstwo i księgowość. Od dzieciństwa był głównie pod opieka mamy. Ma 5 rodzeństwa, a mama prowadzi mały „komers”  – uliczny stragan, sprzedając warzywa. Sytuacja ciężka, bo bardzo często choruje i nie może pilnować straganu. Tato Arthura odszedł do innej kobiety, ale pojawił się po latach w życiu chłopca – właśnie w 2014 roku.
Koszty roczne studiów przekraczały 1100-1200 EUR. Tata pomógł mu opłacać niecałe 500 EUR. Rodzic Adopcyjny pomógł wspólnymi siłami przeprowadzić go przez cały licencjat ku lepszej przyszłości. Ponieważ miał dobre praktyki i jest darzony zaufaniem, także on znalazł zatrudnienie w nowopowstałym centrum portowym w Kribi. Podobnie jak inny absolwenci, mimo wstępnej pozytywnej decyzji dotyczącej zatrudnienia, nadal musiał opłacić aplikację o pracę zgodnie z zasadami Kameruńskimi – koszt wyniósł aż 240 EURO.
_Melissa _studentka 2014-15_ostatni rok chirurgia dentystyczna Melissa – chirurgia dentystyczna.
Rok akademicki 2014/15 był ostatnim rokiem studiów (5 z 5). Melissa to jedna z bardziej zaawansowanych studentek, samodzielna, dobra osoba, mająca wielu przyjaciół, który wspierają ja każdego dnia. Skończyła studia medyczne o specjalności: chirurgia dentystyczna. Na ostatnim roku, by mogła ukończyć studia i obronić się potrzebowała 1500 euro. Część sumy miała z pracy i dzięki pomocy przyjaciół, brakowało  jeszcze 650 euro.
_Marineth_studentka pielegniarstwo od 2014-15 Marineth – pielęgniarstwo.
Szczęśliwie zdała zdała egzaminy do dwuletniej szkoły pielęgniarskiej” L’ecole des Aide Soignants i rozpoczęła studia w roku akademickim 2014/15. Niestety na drodze do dalszej nauki stanęły pieniądze. Rok akaemicki 2014/15 -został opłacony w całości przez Opiekuna za co jesteśmy ogromnie zobowiązani i wdzięczni.  Opłaty za drugi rok oraz stancję wyniosły łącznie ponad 800 EUR.
W Yaounde mieszkała u cioci, która finansowała jej naukę w szkole średniej, ale ciocia ma 4 swoich dzieci, więc studia przekraczły jej możliwości. Tato Marineth nie żyje, mama oddała ją cioci, gdy była jeszcze malutkim dzieckiem.
  Bertrand – technikum spawacz – ślusarz + licencjat informatyka [w budownicwie]
Studia ukończone w 2017 roku, odebrany dyplom.
   Merveille – biologia
Rosalie – farmacja
Rosalie obroniła się w 2017 roku. 08 stycznia 2018 otrzymała z reki ministra Mama Fouda dyplom ukończenia studiów farmaceutycznych z tytułem „Doktor  farmacji pierwszego stopnia” Dyplom ten da jej możliwość pracy. Ponieważ były to studia państwowe, dany minister  po ich ukończeniu mianuje i wysyła studentów do pracy na terenie kraju. Tak więc do roku czasu powinna dostać miejsce gdzie będzie pracować. Są różne konkursy na studia państwowe takie jak medycyna czy farmacja czy wszystkie szkoły policyjne, po których wiadomo że będzie się miało stałą pracę. I jest bardzo duża szansa na emeryturę, co nawet dziś jest w Kamerunie niedostępne dla większości ludzi.