Studenci i Absolwenci. Adopcja Serca

Studenci wprowadzani są do systemu indywidualnie, a koszty uzależnione są od kraju, miasta, kierunku, roku i uczelni.

Ci, będący w programie adopcyjnym, zobowiązani są pomagać młodszym w nauce, udzielając korepetycji. Obecnie studenci uczestniczący w naszym programie są Kameruńczykami lub Kenijczykami, często są z nami latami, udowadniając w szkole podstawowej i średniej, że warto im pomóc.

Pójście na studia w krajach Afryki nie jest  oczywiste, ani proste. Kraju i miejsca urodzenia się nie wybiera. Można jednak wybrać, jaką chce się iść drogą, jeśli młody człowiek otrzyma wsparcie na starcie w dorosłe życie.

Poniżej prezentujemy studentów potrzebujących współopiekunów i dofinansowania studiów oraz absolwentów, a także osoby na kursach zawodowych.
Bardzo prosimy w ich imieniu o kontakt i wsparcie – stałe lub jednorazowe na dany rok akademicki.
adopcja@majaprzyszlosc.org.pl

Można dokonać wpłaty na konkretną osobę lub jednorazowej (bez deklaracji) jako „fundusz studencki – darowizna” bez określania szczegółowo beneficjenta lub na konkretną osobę z listy poniżej – w tym celu zachęcamy do skorzystania z opcji wpłat poniżej lub przelewu na konto 65 2490 0005 0000 4520 4418 9818.
Zachęcamy do wspierania konkretnego studenta wg wykazu przy ich nazwisku poniżej. Przekazujemy w podziękowani informacje, zdjęcia, list.

Wybierz i kliknij kwotę darowizny na wsparcie studentów

Zostaniesz przekierowany na stronę płatności dotpay, gdzie będziesz mógł dokończyć przekazanie darowizny oraz dopisać np. imię i nazwisko konkretnego ucznia.

Twoja wpłata pokryje zaległości w opłatach za naukę studentów

50zł

100zł

200zł

inna kwota

OBECNI STUDENCI - ADOPCJA SERCA

Marie - dziennikarstwo ( 3 lata)
W roku 2020 Marie jest na 3 - ostatnim  roku studiów na Uniwersytecie. Potrzebuje w tym roku 1120 EUR by ukończyć studia i brakuje jej opłaty za poprzedni rok w tej samej kwocie, gdyż Darczyńca się niestety ostatecznie wycofał z powodów rodzinnych. Kontakt w sprawie wsparcia finansowego i stanu bieżącego: adopcja@majaprzyszlosc.org.pl
Salome - pomoc pielęgniarska - jednoroczne W roku 2018 Salome ukończyła szkołę średnią. Gdy Salome zdała egzaminy na roczną formację aide soignante czyli pomoc pielęgniarską, jej babcia, która się nią opiekuje przyszła prosić o pomoc.
Misjonarki dobrze znają rodzinę. Całość opłaty przekroczyła możliwości babci, stąd potrzebne jest 500 EUR. Wstępnie przyznany Rodzic, niestety ostatecznie wycofał się z powodów rodzinnych. Kontakt w sprawie wsparcia finansowego i stanu bieżącego: adopcja@majaprzyszlosc.org.pl
Steve - studia inżynieryjne -  informatyczne.
Rozpoczął je w roku akademickim 2019/20 i będzie kontynuował przez 5 lat. Steva wpiera Rodzic Adopcyjny już od szkoły średniej. Koszt roczny 1200 EUR. Kontakt w sprawie wsparcia finansowego i stanu bieżącego: adopcja@majaprzyszlosc.org.pl
Claire - lingwistyka włoska.
W 2019 zdała kolejne egzaminy i kontynuuje studia. Planuje studia magisterskie we Włoszech, jeśli uda jej się otrzymać zgodę z ambasady na wyjazd oraz przejdzie proces wizowy po zakończeniu licencjatu.
Kontakt w sprawie wsparcia finansowego i stanu bieżącego: adopcja@majaprzyszlosc.org.pl
Alexis - informatyka, 460 EUR
Kontakt w sprawie wsparcia finansowego i stanu bieżącego: adopcja@majaprzyszlosc.org.pl
Gabrielle - fizjoterapia, studium roczne 840 EUR
Gabrielle mieszka tylko z babcią. Najbardziej marzyła o dziennikarstwie i ma wykształcenie kierunkowe, jednak w chwili obecnej nie ma możliwości, by pracować w tym zawodzie, gdyż odmówiła niecenzuralnym propozycjom i została zwolniona z praktyk bez rekomendacji. Miała wcześniej doświadczenie w masażu i terapii, stąd dodatkowy rok nauki, by mieć odpowiednie udokumentowane wykształcenie i móc praktykować i realnie pomagać, robiąc to zarobkowo.
Kontakt w sprawie wsparcia finansowego i stanu bieżącego: [ 648 EUR 02.2020 ] adopcja@majaprzyszlosc.org.pl
Frederic - hotelarstwo. Rocznie potrzebuje 725 EUR, aby móc kontynuować naukę.
Kontakt w sprawie wsparcia finansowego i stanu bieżącego: adopcja@majaprzyszlosc.org.pl
David  - szkoła zawodowa  - hydraulik
W 2019 roku zdał maturę. Rodzice nie żyją, a on mieszka u cioci. Prosi o pomoc w
wyuczeniu zawodu hydraulika. Formacja trwa 2 lata, opłata roczna 480 EUR.
Kontakt w sprawie wsparcia finansowego i stanu bieżącego: adopcja@majaprzyszlosc.org.pl
Eric - stolarstwo.
Kontakt w sprawie wsparcia finansowego i stanu bieżącego: adopcja@majaprzyszlosc.org.pl
Junior -
Christine - hotelarstwo, szkoła dwuletnia.
Christine, urocza, roześmiana, rozpoczęła naukę z nami, gdy w 2013 dostała się do liceum. Udało jej się je ukończyć, ale na studia nie może sobie na ten moment pozwolić, gdyż niedawno na świecie pojawiła się jej córeczka. Christine jest jednak ambitną i dobra uczennicą, chciałaby sobie i córce zapewnić dobre życie własną pracą. Znalazła szkołę blisko miejsca zamieszkania, aby uniknąć jakichkolwiek dodatkowych kosztów i mieć pomoc mamy i sąsiadek. Formacja trwa 2 lata 2019-2021). Każdy rok to opłata 480 EUR.
Szukamy Rodzica Adopcyjnego dla niej: adopcja@majaprzyszlosc.org.pl
Timothy - kurs na przewodnika w College of African Wildlife Management [marzec-kwiecień 2020]
Syn Tanzanki i Kenijczyka, półsierota, czworo jego młodszego rodzeństwa mieszka z mamą w Kenii. Timothy także tam dorastał, skończył szkołę średnią, następnie kontynuował naukę w Mechanical Engineering Training Center, ale po roku zabrakło pieniędzy na opłacenie czesnego i musiał porzucić naukę. Pomagał mamie, pracował dorywczo. W 2013, w collegu w Nairobi spróbował po raz drugi na kierunku Conflict and Disaster Managment. Ponownie przerwał naukę po roku z powodu braku pieniędzy. W 2015 r. przeniósł się za pracą do Tanzanii i dziś pracuje jako tragarz dla agencji turystycznych, które organizują wyprawy na Kilimandżaro. Zadaniem tragarza jest noszenie na własnych ramionach plecaków, namiotów, wyżywienia i całego niezbędnego ekwipunku uczestników komercyjnych wypraw. To najcięższa a zarazem najsłabiej płatna praca. Ale to wokół Kilimandżaro Timothy chce budować swoja najbliższą przyszłość – chce jednak zmienić ciężką, fizyczną pracę tragarza na odpowiedzialną, ciekawszą, lżejszą i lepiej płatną rolę przewodnika. Marzy o zdobyciu, wydawanego przez Park Narodowy, certyfikatu przewodnika. Jednak zarobione w roli tragarza pieniądze nie pozwalają mu na to, gdyż nadal pomaga mamie. Praca na Kilimandżaro, eksploatuje organizm a zdobycie uprawień przewodnika to najlepszy sposób na spokojną najbliższą przyszłość i dalszy rozwój. Bardzo dobra znajomość j. angielskiego i wielka empatia na pewno ułatwią mu to zadanie.

Koszt kursu, wyżywienia, zakwaterowania oraz egzaminu i licencji to 600 USD, z czego Timothy opłaca 100 USD. Potrzebuje 500 USD, aby spełnić marzenia.
Jego historię poznaliśmy dzięki KiliGirls – grupie zapalonych kobiet, której Timothy towarzyszył w drodze na Kilimandżaro i głęboko zapadł im w pamięć.

W jego przypadku prosimy o kierowanie wpłat na numer rachunku: 44 2490 0005 0000 4600 3246 9899, tytułem: Adopcja Studenta Timothy TM01 – darowizna
ABSOLWENCI PROGRAMU ADOPCJI I ICH HISTORIE.
DZIĘKUJEMY DARCZYŃCOM!
  William -telewizja i dziennikarstwo
Lata akademickie ma juz za sobą.
Raissa – estetyka, kosmetyka i fryzjerstwo
Rok akademicki 2017/18 to był jej drugim i ostatnim rokiem formacji kosmetyczno – fryzjerskiej.  Była bardzo zaangażowana i radziła sobie świetnie. W 2018 roku roku ma obronę, stąd opłata wzrosła w stosunku do 2016/17 roku do 900 EUR.  To obowiązkowa opłata czesnego, stażu i obrony oraz materiałów wymaganych na ostatnim roku. Niestety na dzień 08.2019 nadal pozostaje niedopłata za okres studiów na kwotę 276 EUR.
Grace – pielęgniarstwo
Grace odbyła 3 lata studiów pielęgniarskich, po czym w 2017 przeszła kilkumiesięczny staż pracując już pacjentami. W 2018 roku wróciła na ostanie dwa lata studiów magisterskich. Potrzebowała wsparcia w wysokości 1650 EURO na każdy rok. Wpłaty na naukę Grace dokonało wiele wspaniałych osób, dzięki którym udało jej się ukończyć studia i pracuje w zawodzie. Grace każdego dnia udowadnia, że warto walczyć o marzenia i wspiera misję swoją obecnością, pomagając z młodszymi uczniami ze szkół podstawowych i średnich, by odwdzięczyć się za szansę, jaką sama otrzymała. DZIĘKUJEMY!
Gabrielle  – komunikacja i dziennikarstwo
Studia 2.5 letnie. Gabrielle pracowała w wakacje 2016 oraz uzyskała pomoc od babci, by mogła opłacić wpisowe i pierwszą wpłatę ok. 650euro. Gabrielle jest sierotą zupełną – jej rodzice nie żyją, a opiekuję się nią właśnie bardzo wiekowa babcia. W ostatnim roku babcia złamała nogę i 6 miesięcy była leżąca po operacji, opiekowała się nią Gabrielle.  Zaczęła chodzić i prowadzi mały komers (stragan uliczny), by utrzymać siebie i wnuczkę. Gabrielle miała także staż w firmie przez cały 2 rok z obietnicą pracy po otrzymaniu dyplomy, niestety pracodawca nie wypełnił obowiązku po stażu. Uzyskała dyplom we wrześniu 2019 r. Pięknie dziękujemy za każdą pomoc dla niej!
Albert
Tatiana
  Bernard – księgowość z elementami prawa.
Bernarda wiele lat prowadziła jedna osoba z Polski. To jeden z naszych najzdolniejszych studentów w programie Adopcja Serca/Adopcja Stuenta. Ma za sobą ponad 5 lat ciężkich i niestety bardzo drogich studiów – ponad 2000 EUR rocznie, niemniej uczył się na znanych w kraju uczelniach, które tu należą do renomowanych. Obronił się w 2017 roku, choć mógłby kontynuować studia, już na obecnym etapie zdecydował się na pracę po rozmowie z misjonarką. Mimo to, o pracę nie było łatwo.  Złożył dokumenty o prace w 37 miejscach i nic, a złożenie takich dokumentów to odpowiednie koszty 55 euro razy 37 aplikacji. Takie są niestety realia Kameruńskie.  W końcu został zatrudniony w jednej z firm na próbę. W niedługim czasie dostał propozycję  pracy w Kribi, dzięki poleceniu jednej z osób, u których pracował w czasie studiów, pracodawca dostał info, że pracuje uczciwie i solidnie. Kribi to miasto portowe gdzie do tej pory port nie był używany. A ponieważ ma głębszy ocean niż w Douala ( gdzie do tej pory przypływają wszystkie kontenery) państwo realizuje tam projekt rozbudowy Kribi i otwarcia portu na przypływ większych statków. Stąd powstało tam całe zaplecze biurowe ekonomiczne i zapotrzebowanie na dobrych księgowych. Bernardowi zaproponowano kierownictwo jednego działu celnego Ma podpisany kontrakt na czas nieokreślony. I zarabia 2 razy więcej niż do tej pory.  Dla nas to nadzieja na prace dla kolejnych naszych uczniów. Gratulujemy Bernardowi i trzymamy kciuki. Jego dwóm Darczyńcom dziękujemy najserdeczniej jak możemy.
Francis – antropologia / zarządzanie
Francis jest półsierotą. Tato nie żyje, a mama mieszka w wiosce, a nie w mieście. Francis jest już od kilku lat na własnym utrzymaniu, niestety z tego powodu na szkołę już nie wystarczało. Stąd potrzebna była pomoc, by mógł ukończyć studia.Zdanie egzaminów i zdobycie dyplomy zawdzięcza sobie, ale bez Rodziców Adopcyjnych, którzy wpłacali na jego studia, nie miałby szansy udowodnić co porafi. Dziś to już ukształtowany młody człowiek z dużym doświadczeniem zdobytym podczas praktyk i wiedzą, jakiej nie ma wielu Kameruńczyków. Pracuje i pomaga na misji, gdy tylko ma na to czas – m.in. udziela korepetycji.W maju 2017 odebrał dyplom Wydziału Ekonomii i Zarządzania (po licencjacie z Antropologii), którego kopię z dumą przekazał Rodzicom Adopcyjnym w Polsce. Na zdjęciu obok prowadzi na misji korepetycje sobotnie dla młodszych uczniów, robi to od lat,  aby zrewanżować się za pomoc jaką sam otrzymał w ciągu 5 lat studiów.
Arthur – księgowość
W latach 2014/15 – 206/17 Arthur zrobił licencjat z księgowości. Zdawał wstępnie na dwa kierunki, aby zwiększyć swoje szanse na kontynuowanie nauki. I zdał oba egzaminy – na dziennikarstwo i księgowość. Od dzieciństwa był głównie pod opieka mamy. Ma 5 rodzeństwa, a mama prowadzi mały „komers”  – uliczny stragan, sprzedając warzywa. Sytuacja ciężka, bo bardzo często choruje i nie może pilnować straganu. Tato Arthura odszedł do innej kobiety, ale pojawił się po latach w życiu chłopca – właśnie w 2014 roku.
Koszty roczne studiów przekraczały 1100-1200 EUR. Tata pomógł mu opłacać niecałe 500 EUR. Rodzic Adopcyjny pomógł wspólnymi siłami przeprowadzić go przez cały licencjat ku lepszej przyszłości. Ponieważ miał dobre praktyki i jest darzony zaufaniem, także on znalazł zatrudnienie w nowopowstałym centrum portowym w Kribi. Podobnie jak inny absolwenci, mimo wstępnej pozytywnej decyzji dotyczącej zatrudnienia, nadal musiał opłacić aplikację o pracę zgodnie z zasadami Kameruńskimi – koszt wyniósł aż 240 EURO. To brakująca kwota do jego studiów.
_Melissa _studentka 2014-15_ostatni rok chirurgia dentystyczna Melissa – chirurgia dentystyczna.
Rok akademicki 2014/15 był ostatnim rokiem studiów (5 z 5). Melissa to jedna z bardziej zaawansowanych studentek, samodzielna, dobra osoba, mająca wielu przyjaciół, który wspierają ja każdego dnia. Skończyła studia medyczne o specjalności: chirurgia dentystyczna. Na ostatnim roku, by mogła ukończyć studia i obronić się potrzebowała 1500 euro. Część sumy miała z pracy i dzięki pomocy przyjaciół, brakowało  jeszcze 650 euro. Na zakończenie nauki brakuje nadal 235 EUR
Marineth – pielęgniarstwo.
Szczęśliwie zdała zdała egzaminy do dwuletniej szkoły pielęgniarskiej” L’ecole des Aide Soignants i rozpoczęła studia w roku akademickim 2014/15. Niestety na drodze do dalszej nauki stanęły pieniądze. Rok akaemicki 2014/15 -został opłacony w całości przez Opiekuna za co jesteśmy ogromnie zobowiązani i wdzięczni.  Opłaty za drugi rok oraz stancję wyniosły łącznie ponad 800 EUR.
W Yaounde mieszkała u cioci, która finansowała jej naukę w szkole średniej, ale ciocia ma 4 swoich dzieci, więc studia przekraczły jej możliwości. Tato Marineth nie żyje, mama oddała ją cioci, gdy była jeszcze malutkim dzieckiem.
  Bertrand – technikum spawacz – ślusarz + licencjat informatyka [w budownicwie]
Studia ukończone w 2017 roku, odebrany dyplom.
 Merveille – biologia
Rosalie – farmacja
Rosalie obroniła się w 2017 roku. 08 stycznia 2018 otrzymała z reki ministra Mama Fouda dyplom ukończenia studiów farmaceutycznych z tytułem „Doktor  farmacji pierwszego stopnia” Dyplom ten da jej możliwość pracy. Ponieważ były to studia państwowe, dany minister  po ich ukończeniu mianuje i wysyła studentów do pracy na terenie kraju. Tak więc do roku czasu powinna dostać miejsce gdzie będzie pracować. Są różne konkursy na studia państwowe takie jak medycyna czy farmacja czy wszystkie szkoły policyjne, po których wiadomo że będzie się miało stałą pracę. I jest bardzo duża szansa na emeryturę, co nawet dziś jest w Kamerunie niedostępne dla większości ludzi.