Pościel i Kocyki dla Dzieci Afryki!

 

Pobieram plakat, by wysłać lub udostępnić go innym!
Oni także mogą pomóc – kupić kocyk, pościel, piżamkę!
(kliknij w link powyżej, użyj prawego przycisku i opcji: zapisz grafikę jako..)

majaprzyszlosc.org.pl-kocyki-dla-afryki_
 

Dlatego juz od 2012 roku mówimy STOP!

Sprawimy dzieciom przytulny prezent
z Twoja pomocą będzie im ciepło!
 
Chcę kupić kocyk i pościel dla Maluszka! Wpłacam 65 zł
Alior Bank:
PL 44 2490 0005 0000 4600 3246 9899
Tytuł przelewu: projekt Kocyki dla Afryki- darowizna
Fundacja Mają Przyszłość | ul.Młyńska 45 | 62-070 Konarzewo
Z wpłat na ten cel zostaną zakupione kocyki  – najczęściej w rozmiarze 160×200; komplety bawełnianej pościeli ułatwiającej utrzymanie higieny lub bawełna na prześcieradła i poszewki, a także piżamki, materace czy moskitiery. * Zakupy uzależnione są od potrzeb danej placówki.


Zestawy przekazujemy dzieciom na placówkach misyjnych Kenii, Tanzanii, Ugandzie, Angolii, Kamerunie, Nepalu i Boliwii.

Kup kocyk i śledź jego losy, aż do serca Afryki!

kontakt: fundacja@majaprzyszlosc.org.pl

za przygotowanie plakatu dziękujemy Agencji Reklamowej 813
Aktualizacja listopad  2021

Czas na kolejną podróż z kocykami. Od 2013 roku przekazaliśmy wiele  piżamek, kocyków i materacy. To jedna z naszych ciągłych akcji. Mijają lata, a nowi Podopieczni cały czas się pojawiają, szczególnie gdy kolejna grupa kończy edukacje i się usamodzielnia, co najbardziej nas cieszy.

Otrzymaliśmy sygnał o wyprzedaży kocyków i postanowiliśmy skorzystać z okazji. tym sposobem 180 kolejnych uczniów i podopiecznych otrzyma ciepłe okrycie. Dokupiliśmy także ostatnio materace dla domu dziecka o czym pisaliśmy TUTAJ

Aby zrealizować nasze cele, połączyliśmy dwie akcje – Kuba oraz pozostali członkowie wyjazdu do Tanzanii związani z projektem Gasimy Afrykę, zabrali maksymalny możliwy bagaż – każdy po 46 kg!  Dzięki temu, mimo kłopotów z pocztą i przesyłkami w czasach pandemii, bardzo duże ilości Waszych darów rzeczowych z ostatnich miesięcy trafiła razem z nami do Tanzanii, a za chwilę jada dalej do Ugandy i Kenii!

Losy kocyków i nie tylko możesz śledzić na naszej stronie:
www.majaprzyszlosc.org.pl

Aktualizacja Grudzień 2020

Nasza Akcja „Kocyki dla Afryki” jest prowadzona od ponad 9 lat i nadal będzie kontynuowana, jako projekt ciągły. W miarę naszych możliwości, a Waszych darowizn – zakupujemy piżamki, kocyki, materace, moskitiery, bawełnę na pościele i prześcieradła oraz gotowe komplety pościeli. Nie poprzestaemy jednak na zakupach – wysyłamy paczki z darami tego rodzaju otrzymanymi od Darczyńców w formie rzeczowej.

Każda darowizna na ten cel/projekt sprawia, że kolejne dziecko czy nastolatek ma ciepło i sucho nocą.

Na zdjęciach poniżej jedne z licznych przekazywanych darów – materace w Ugandzie w lipcu 2020 oraz kocyków we wrześniu 2020 w Kamerunie.

 

Aktualizacja 20 maja 2013r.

mamy przyjemność podziękować dużej grupie osób, która wsparła nas w staraniach o cieplejsze noce naszych Podopiecznych. Ze środków wpłaconych w kwietniu i na początku maja zakupiono 90 kompletów kocyków oraz pościeli bawełnianej dla zachowania higieny (pranie).

W maju kocyki i pościele zostały spakowane i wysłane do Tanzanii (50 kompletów) oraz Kamerunu (40 kompletów) dla dzieci objętych na ten dzień programem adopcyjnym. Dla każdej placówki spakwowano pościele i kocyki w dwie przesyłki. Zbiórka środków na kocyki jest akcją ciągłą i jej nie przerywamy. Każda kolejna wpłata  na ten cel, będzie przekazana na zakup kolejnych zestawów dla dzieci ze skrajnie ubogich rodzin. Przebieg akcji można śledzić na w galerii zdjęć oraz na stronie Akcji i na Facebooku

W chwili publikacji tej informacji paczki są w drodze poczta polską i po ich odebraniu przez siostry misjonarki przekażemy Państwu dalsze informacje.

Asanteni! Dziękujemy!

Aktualizacja 28 listopada 2013r.

Cieszymy się ogromnie, że każdego tygodni nasi podopieczni w Afryce zyskują Rodziców Adopcyjnych. Dzieciom z programu zakupiono i wysłano kocyki w ramach zbiórki kwietniowe – majowej, gdzie opłaty uiszczało wielu ludzi dobrej woli; nie tylko dotychczasowi Rodzice Adopcyjni. Obecnie każdy Rodzic, który teraz otrzymał dziecko z programu i reguluje zaległości oraz bieżące opłaty, nadal może sfinansować kocyk dla swojego dziecka. Dzięki tym wpłatom w praktyce pomożemy kolejnym dzieciom, które marzną w nocy.

W skrócie: teoretycznie „kupujesz” kocyk dla swojego dziecka jako Adopcyjny Rodzic, w praktyce – Twoje dziecko już go dostało w pierwszej kolejności, dlatego z tych pieniędzy kupimy zestaw pościel + kocyk dla jego rodzeństwa lub innych dzieci w skrajnie złej sytuacji materialnej, zgłoszonych przez siostry misjonarki.

Przebieg akcji można śledzić na w galerii zdjęć oraz na stronie Akcji i na Facebooku

Chłodny wiosenny wieczór..

Wystarczy jednak kubek ciepłej herbaty, kanapa i ciepły pled lub puchata kołdra, by zimno na dworze nie miało dla nas takiego znaczenia..

Ale dla niektórych ma. Bo nie ma się czym okryć, gdy marzną nóżki i plecki. Gdy osłabiony organizm atakuje malaria. I wygrywa.

Śpią na łózkach z trawy, gałęzi, witek, na gołej ziemii, podkładając pod głowy zwitki szmat czy ubrania.

Dzieci w Afryce.

miejsce spania
 miejsce do spania – Kamerun
 miejsce noclegowe Kigera Etuma
 miejsce do spania – Kigera Etuma, większość dzieci
 miejsce spania Pauline i Christine
 miejsce do spania – Christine 7 lat i Pauline 5 lat; Kamerun
 miejsce do spania Zambia
 miejsce do spania – Zambia Północna
 Aktualizacja 20.05.2013r. kocyki-dla0afryki_majaprzyszlosc.org.pl_1
posciele na kocyki dla Afryki_2
.kocyki-dla0afryki_majaprzyszlosc.org.pl_17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasi darczyńcy