Gasimy Afrykę – Misja Tanzania

UFUNDUJ Z NAMI WÓZ STRAŻACKI

w TANZAŃSKIEJ WIOSCE BUTIAMA

Celem naszej akcji jest zebranie środków pieniężnych na zakup wozu strażackiego i niezbędnego wyposażenia oraz utworzenie jednostki strażackiej w miasteczku Butiama w Tanzanii.

 

Butiama to miejsce w którym od wielu lat pracują polscy Zmartwychwstańcy, a wśród nich ksiądz Daniel Hinc. Wspólnie z Kubą Walkowiakiem zauważyli problem i konieczność utworzenia w tym miejscu sprawnie działającej Straży Pożarnej, która będzie w stanie zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Obecnie najbliższa jednostka straży pożarnej znajduje się 45 km od miast, co w rzeczywistości uniemożliwia udzielanie pomocy mieszkańcom. Celem naszej akcji jest zebranie 200.000 zł na zakup wozu strażackiego i niezbędnego wyposażenia, oraz utworzenie jednostki strażackiej właśnie w Butiamie w Tanzanii.

Na zdjęciu zlewej jeden z pomysłodawców, organizator i koordynator Akcji: Kuba Walkowiak

Cel: 200 000 zł
Więcej informacji o organizatorze, celu, zakupie, miejscu oraz aktualnym stanie zbiórki –  na stronie projektu

Website: http://www.gasimyafryke.pl

Cel #1 Zakup wozu strażackiego + dostosowanie.

Cel #2 Oprócz wozu strażackiego planujemy wyposażyć Butiamę w sprzęt potrzebny do bezpiecznego użytkowania wozu pożarowego i sprawnego gaszenia pożarów. To nie tylko kombinezony, ale także hełmy, buty, rękawice oraz wyposażenie pojazdu. Lista jest długa i będzie na bieżąco dostosowywana do zebranych środków. Trzymamy kciuki, Was prosimy o to samo i wsparcie naszej akcji 😉

Cel #3  Transport do Butiamy. Wiosną 2019 roku planujemy dostarczyć zakupiony wóz strażacki i niezbędne wyposażenie do wioski w Butiamie. Osobiście. Na kołach. Duża operacja logistyczna, którą zamierzamy uruchomić już w połowie 2018 roku. Do naszego projektu w lipcu 2017 dołączył znakomity kierowca rajdowy Grzegorz Baran, który posiada ogromne doświadczenie w prowadzeniu samochodów ciężarowych w trudnych warunkach, mając także świetne umiejętności mechaniczne co może być ważnym elementem podróży.

Którędy byśmy planowali trasę przejazdu, to przed nami minimum 10.000 kilometrów. Będziemy Was na bieżąco informować o postępach podróży, ale pisząc te słowa cel ten wydaje się jeszcze odległy 😉

Cel #4 Szkolenie pożarowe.  Ostatnim naszym celem jest stworzenie lokalnej jednostki pożarowej w Butiamie, wraz z przeszkoleniem ochotników z posługiwania się wozem strażackim, przeprowadzania niezbędnych napraw i skutecznego wykorzystywania elementów wyposażenia z zachowaniem bezpieczeństwa.

Posiadamy ponad 10-letnie doświadczenie w Państwowej Straży Pożarnej – postaramy się przekazać całą swoją wiedzę lokalnej społeczności i przyszłym użytkownikom wozu strażackiego.

Czy w Butiamie będą potrafili w pełni wykorzystać dane im możliwości ? Po naszych ostatnich wizytach w Tanzanii jesteśmy pewni że przekażemy sprzęt w odpowiednie ręcę.

Jeśli nasze 4 cele są Tobie bliskie i chcesz dołączyć do pomocy w realizacji projektu, skontaktuj się z nami lub wesprzyj nas finansowo.

Fundacja Mają Przyszłość
ul. Młyńska 45
62-070 Konarzewo

Tytuł przelewu: „GASIMY AFRYKĘ – DAROWIZNA”

Numer konta w Alior Banku (zmiana numeru rachunku od 01.2018)
44 2490 0005 0000 4600 3246 9899

Kontakt do Koordynatora i Organizatora zbiórki:

Phone: (+48) 600-255-710
E-mail: kuba@gasimyafryke.pl

Kontakt do Fundacji wspierającej zbiórkę od 01.2018:

Phone: +48 883 135 051
E-mail: fundacja@majaprzyszlosc.org.pl