Adopcyjna Babcia, Dziadek, Wujek lub Ciocia!

„Nikt nie zrobił większego błędu niż ten, kto nic nie zrobił, bo mógł zrobić tylko trochę.”
Edmund Burke

2016-01-06 Muhaka Primery School-01-8Dołącz do „Rodziny Adopcyjnej!”

Z powodu braku opłat na dzieci część z nich ma zaległości.
Staramy się  weryfikować przyczyny takiej sytuacji i braku opłat przez ponad rok, jest to trudne zważywszy na pełną dobrowolność udziału rodzica w programie adopcyjnym. Rozumiemy prośby o przedłużenie terminu, ale nie zawsze możemy czekać rok i dłużej.

W przypadku zakończenia adopcji i poinformowania nas o tym – szukamy nowych opiekunów od razu lub przyznajemy dzieci oczekującym w kolejności.

Prosimy osoby świadome zobowiązania i odpowiedzialności za dziecko o mailowe zgłoszenia gotowości przyjęcia pod opiekę malucha z nieuregulowaną sytuacją finansową – w chwili obecnej są to często zaległości z lat 2013-2015.

Zarówno dzieci z Tanzanii, Kamerunu jak i z Kenii są finansowane „z góry” – od dnia przyjęcia do programu, ze środków fundacji. Misjonarka potrzebuje ich regularnie, według wydatków na miejscu i najcześciej z początkiem roku szkolnego, przypadającego w styczniu lub we wrześniu. W związku z tym faktem, aby móc prowadzić program, wymagane jest refinansowanie poniesionych już kosztów przez Opiekuna (gdy dziecko go już uzyska) nawet w przypadku przystąpienia do programu w późniejszym terminie lub np. w połowie roku. Koszty pokrywane na naukę i opiekę nad dzieckiem nie są „zerowane” wraz z nowym opiekunem. Saldo dziecka w programie jest z nim cały czas.

foto_rodzina-adopcyjna_2016

Często pojawiają się osoby chętne do regularnej adopcji na lata, jednak nie mogą refinansować zaległości, dlatego występujemy na przeciw oczekiwaniom innych  – zostań Babcią, Dziadkiem, Wujkiem lub Ciocią!2016-01-06 Magaoni Primery School-03073

Dokonaj jednorazowej spłaty zaległości konkretnego dziecka, by dać mu szansę na nowego Rodzica dzięki „czystej karcie” ;)

W przypadku braku znalezienia zastępczego opiekuna i braku spłat zaległości, będziemy musieli przekazać dziecku i jego rodzinie informacje o konieczności opuszczenia programu.

Każda pomoc jest ważna. I każda forma jest u nas mile widziana ;)
Dziękujemy za pomoc dzieciom!
adopcja@majaprzyszlosc.org.pl

Lista dzieci do adopcji bieżącej i dzieci z zaległościami  w linku poniżej
(aktualizowana na bieżąco; kwoty są podane na stronie):

www.majaprzyszlosc.org.pl/czekaja-na-pomoc

 

Autorką grafik do programu „Zostań członkiem Rodziny Adopcyjnej” jest Daria Janiak – Nowak

DariaJaniak_logo_czarne

Nasi darczyńcy