Norbert pytał „jak to jest chodzić?”. Dziś stoi sam. Pisze Jego mama.

O Norbercie, Podopiecznym Fundacji Mają Przyszłość i wdzięczności dla wszystkich wspierających ją w 2013 roku pisze jego Mama…

„Na turnusie rehabilitacyjnym w listopadzie, już po przebytej fibrotomii,  Norbert pokazał, że może iść sam przy balkoniku. W ośrodku Ortossensis pierwszy raz w życiu stał sam bez pomocy balkonika i terapeuty, co więcej zrobił swój pierwszy krok.

Uczestniczy również w intensywnej terapii neurologopedycznej. Zrobił postępy w mowie, spontanicznie wypowiada sylaby, bawi się językiem.

Wraz z mężem zadecydowaliśmy o zakupie do domu specjalnego kombinezonu do rehabilitacji ruchowej. Kombinezon scala wiotki tułów Norberta, pozwala korygować asymetrię ciała, prostować plecy i poprawiać ustawienia stóp. Jest możliwość przeszkolenia i zakupu kombinezonu do domu. Kombinezon kosztuje 4 tys zł.

2013-12-18 15.24.05-3

W nocy przekalkulowałam jak droga jest terapia wyjazdowa. Jak mielibyśmy kombinezon w domu, mogłabym jeździć na konsultacje i krótkie treningi sprawdzające, co byłoby dużo tańsze. Chciałabym kontynuować również biofeedback i terapię logopedyczną – wszystko to przerasta nas finansowo.

W domu potrzebna byłaby też bieżnia do treningów chodu. Norbertowi potrzebne jet teraz wzmacnianie mięśni, aby chodzić musi trenować, a nie spacerować – tak mi wytłumaczono. 

Mam wielką nadzieję na samodzielne chodzenie Norberta. Teraz jest najlepszy moment aby wykorzystać nowe możliwości. Syn ciągle zaskakuje nas czymś nowym – sygnalizuje coraz częściej potrzeby fizjologiczne, śpi bez pieluchy.

Wczoraj popłakałam się ze wzruszenia jak sam stał.

To wszystko daje nadzieję i siłę. Ten rok był dla nas bardzo udany, zrobiliśmy dużo dla Norberta. Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim za pomoc,  zainteresowanie i troskę!

Pozdrawiam serdecznie, Agnieszka, mama Norberta

Nasi darczyńcy