Weronika – podopieczna Akcji Panny Młode 2015 w Bydgoszczy!

Weronika urodziła się we wrześniu 2010 roku. Już kilkanaście tygodni przed narodzinami, wiadomo było, że ma wadę serca HLHS – najcięższe i najgorsze uszkodzenie serca jakie może być, czyli brak lewej komory. Pierwsze godziny i dni po narodzinach przyniosły jeszcze trudniejsze słowa, jak VSD (ubytek przegrody międzykomorowej), oraz DORV (dwuujściowa prawa komora).  Kardiolog przekazał rodzicom, że natura tak tworzy te dzieci by umierały zaraz po porodzie.. Rozpacz.

WEronika_fundacja-maja-przyszlosc-300x229Była jednak możliwa okazała się ingerencja chirurgiczna, by uratować jej życie. Przeprowadzono pierwszą operację, po której rodzina wróciła do domu. Spokój jednak nie trwał długo. W listopadzie Weronika znalazła się na oddziale kardiologicznym w Bydgoszczy. Zaczęła sinieć, mało jeść, i bardzo się męczyła. Spędziła tydzień w szpitalu. Dostała leki i okazało się, że aorta nie rośnie razem z nią. W grudniu 2010 przeprowadzono kolejny zabieg –  cewnikowanie serca.

Następna operacja  30 lipca 2014 roku o mało nie skończyła się tragicznie. Lekarze dawali jej 30% szans na przeżycie, pojawiły się powikłania, odma płucna, nadciśnienie tętnicze. I tu jednak Weronika pokazała, że chce żyć i po miesiącu opuścili szpital. W chwili obecnej starają się ciszyć każdym dniem, nie pytać: dlaczego nas to spotkało…?

Na dzień dzisiejszy Werka jest bardzo energiczna jak na swoje możliwości, uwielbia dzieci, gry, zabawy. Kocha życie i wykorzystuje je tak jak umie w 100%. Uwielbia układać puzzle, klocki Lego. 

Tylko w 2015 roku przeszłą już zapalenie płuc, mononukleozę zakaźną oraz szkarlatynę. 3 ciężkie choroby. Wierzymy wszyscy, że wyczerpała już limit jak na swoje małe ciało i nie będzie żadnych powikłań. Nadal potrzebuje licznych leków i rehabilitacji, specjalistycznych zajęć. Jej rehabilitacja i leczenie to cel zbiórki podczas Akcji 2015 w Bydgoszczy.

Możesz także wesprzeć jej leczenie nie biorąc udziału w Akcji bezpośrednio:

Fundacja Mają Przyszłość ul. Mlyńska 45, 62-070 Konarzewo
Alior Bank 54 2490 0005 0000 4600 7569 4568
Tytuł przelewu: „Weronika Gotowalska – na pomoc i ochronę zdrowia – darowizna”

 

Nasi darczyńcy