Anielka – podopieczna Akcji Panny Młode 2015 we Wrocławiu

21.08.2012 r. Anielka przyszła na ten zwariowany świat.  Jest bardzo pogodną, rezolutną, ostatnio troszkę nieśmiałą, ale za to ciekawą świata dziewczynką :) Rodzice i znajomi mówią, że mimo swojej choroby jest niezwykła <3

No wANielka_PAnny-MLode_Fundacja_Maja-Przyszlosc-300x244łaśnie, mimo choroby… Niestety od samego początku towarzyszy jej rozszczep kręgosłupa i wodogłowie. Nie umie jeszcze sama stać, prosto siedzieć, chodzić, opróżniać pęcherza, jest często w szpitalu…  Ale dzielnie sobie radzi, na tyle, na ile słabemu ciału starcza sił. Codzienna obowiązkowa rehabilitacja sprawia, że robi się coraz silniejsza. Ćwiczy intensywnie  już od 3 tygodnia życia…Intelektualnie rozwija  się prawidłowo i od września 2015 już ze statusem przedszkolaka! :D Lubi oglądać książeczki,v zabawy w wodzie, interesują ją zwierzęta i litery oraz czas na placu zabaw i wśród najbliższych.

Powolutku zauważa już, że jej sprawność ruchowa nie jest taka jak u rówieśników, tylko bardziej  jak u 8-miesiecznego malucha. Ale jej charakter idący w parze ze świetnym rozwojem intelektualnym sprawia, że CHCE im dorównać, a widok dzieci w ruchu staje się nie powodem do płaczu, a motywacją i siłą napędową. Anielka chciałaby  tak jak one biegać, tańczyć, jeździć na rowerze i chodzić. Rodzina Anielki wie systematycznej rehabilitacji ma szansę wyrównać to co utrudnił los.  Fundacja i panny Młode wspierają Anielkę w walce o lepsze jutro.

Możesz także wesprzeć jej leczenie nie biorąc udziału w Akcji bezpośrednio:

Fundacja Mają Przyszłość ul. Mlyńska 45, 62-070 Konarzewo
Alior Bank 54 2490 0005 0000 4600 7569 4568
Tytuł przelewu: „Anielka Stefaniak – na pomoc i ochronę zdrowia – darowizna”

Nasi darczyńcy