Leon – podopieczny Akcji Panny Młode 2015 w Poznaniu

Leon choruje na mózgowe porażenie dziecięce, czterokończynowe, z przewagą kończyn dolnych. Mimo, iż skończył już 7 lat nadal nie potrafi chodzić i stać samodzielnie. Jego kalectwa nie widać na pierwszy rzut oka i wydaje się, że takiego fajnego chłopaka nie może ono dosięgnąć, a jednak.

Leonek jest dzieckiem planowanym, długo wyczekiwanym, upragnionym. Po narodzinach nic nie wskazywało, że jest chory.
Dopiero, kiedy miał około pół roku rodziców zaczęły niepokoić pewne sprawy i wówczas, po dwóch, trzech miesiącach postawiono diagnozę.

Dotychczas nikt nie odebrał Leonowi i rodzicom nadziei na to, że będzie on samodzielnie chodził, wierzymy więc, że dzięki staraniom, pracy, zaangażowaniu i odrobinie szczęścia, a przede wszystkim dzięki pracy Leonka i naszemu skromnemu udziałowi– cel ten zostanie osiągnięty i nadejdzie taki dzień, kiedy całemu światu ogłosimy, że Leon chodzi.

Leon_Panny-Mlode-2015-Poznan-300x216Niestety nie ma złotego środka, nie ma cudownej tabletki, która rozwiązałaby te problemy, która zabrałaby tę chorobę.
Każdy musi znaleźć dla siebie odpowiednie metody, ćwiczenia, sposoby, które będą przynosiły efekty, dlatego też Leon poddawany jest rehabilitacji ruchowej – dwa razy w tygodniu ćwiczenia z najlepszymi specjalistami, środkami farmaceutycznymi – poprzez podawanie dwa-trzy razy w roku toksyny botulinowej, sonarowaniem – zapewniając raz w roku udział Leonka w delfinoterapii, stymulowaniem ośrodków w korze mózgowej metodą Tomatisa, nauką chodzenia na urządzeniu innowalk, turnusami rehabilitacyjnymi.

Metod rehabilitacji, stymulacji jest wiele, powstają nowe metody, nowe sposoby.
Nowością jest teraz terapia tlenowa, którą rodzice chcieliby przeprowadzić u Leonka. Jest to terapia, która odbywa się w cyklach po 10 sesji.. jeden taki cykl to koszt około 1,5 tys zł.. a na sam początek przydałyby się co najmniej 3 takie cykle. A później im więcej tych sesji tym większe szanse…..
Tlen hiperbaryczny ożywia i pobudza do życia uśpione neurony i przywraca ich prawidłowe funkcjonowanie. Tak więc jest szansa „zaatakować” przyczynę choroby Leonka, coś od czego wszystko się zaczęło.

Leon chciałby – o ile będzie to możliwe – uczestniczyć w co najmniej dwóch turnusach rehabilitacyjnych rocznie. Na razie to tylko marzenia, jeden dwutygodniowy turnus to koszt około 7 tys. złotych.

Od września Leon rozpocznie naukę w klasie drugiej szkoły podstawowej, bardzo dobrze rozwija się intelektualnie, ma ogromny potencjał i dobrze by było aby ograniczenia fizyczne z jakimi musi się zmagać nie spowodowały kiedyś, iż poczuje się gorszy od innych dzieci.
Na razie Leon nie daje tego po sobie poznać, ale wiadomo, iż z roku na rok różnice pomiędzy rówieśnikami będą coraz bardziej widoczne i dlatego wyścig z czasem nabiera coraz większego tempa.
Liczymy na to, że już niedługo, już niebawem Leon wykona swój pierwszy prawidłowy, samodzielny krok .

Możesz także wesprzeć jego leczenie nie biorąc udziału w Akcji bezpośrednio:

Fundacja Mają Przyszłość ul. Mlyńska 45, 62-070 Konarzewo
Alior Bank 54 2490 0005 0000 4600 7569 4568
Tytuł przelewu: „Leon Szarata – na pomoc i ochronę zdrowia – darowizna”

Nasi darczyńcy