Rozliczenia z Nepalem – systemowe rozwiązania dla programów pomocowych

Pomoc wymaga czasem dodatkowych rozwiązań. Obiekty kulturowe, sportowe świetlice socjalne mają w Nepalu narzucony pewien limit środków, jakie mogą przyjąć na działalność i jest to ściśle kontrolowane przez rząd. Większa ilośc prowadzonych projektów, uczniów – nie zwiększa tego limitu. Od dłuższego czasu współpracę i pomoc dla Nepalu prowadziliśmy poprzez założoną lokalnie fundację – tutaj kontrolę co 6 miesięcy prowadzi audytor oraz na co dzień –  opieka społeczna.

W ostatnich miesiącach został także powołany Instytut – tu limity są inne  – dostosowane do projektów, ilości uczestników i faktycznych potrzeb. Dlatego w ramach tego działania pokrywać będziemy szkolne czesne koszty przygotowania zawodowego, konkursów, szkoleń dodatkowych, w tym adeptów złotnictwa o których niejednokrotnie pisaliśmy w kontekście nepalskiej młodzieży.

Dziękujemy każdej osobie, która wspiera naszych nepalskich podopiecznych. Obecnie w Nepalu mamy kilkoro dzieci z zaległościami do pilnej adopcji. Napisz: adopcja@majaprzyszlosc.org.pl

Nasi darczyńcy