Niepełnosprawność w Afryce – Charles już po trudnej operacji

Dzień osób z niepełnosprawnościami, czyli naszych kochanych Podopiecznych w Polsce, ale także w Afryce, już 3 grudnia, za kilka dni.
❤️??????
Ogromne serce dla nich ma Regina, prowadząca dom dziecka w Nakuru.
Joshua, Jane, Lackrisha, Rael, Ramsey i Charles zmagają się z wyzwaniami każdego dnia. Bycie dzieckiem z niepełnosprawnością nie jest proste. Bycie nim w Kenii – jest arcytrudne.
Charles od urodzenia porusza się na kolanach, jednak w wielu 17 lat ten fakt irytował go bardzo mocno. Fizyczne ograniczenia związane z układem stawów, kości, pracą mięśni mocno wpływały na jego stan psychiczny. Bardzo chce być bardziej samodzielny, aby choć do toalety iść bez opiekunki…??
 
Szpital w Kijabe, niedaleko Nairobi, miał w depozycie środki po jednym z wcześniejszych Podopiecznych, który niestety zmarł w wieku dziecięcym w wyniku kumulacji wielu groźnych jednostek chorobowych. Środki były zamrożone, aby mogły w przyszłości służyć innym dzieciom pod opieką Reginy. W połowie listopada skorzystał z nich nasz Charles. ???
 
Od wielu miesięcy pracował z nim fizjoterapeuta, a kilkanaście dni temu odbyła się trudna operacja. Po pierwszych kryzysowych dniach, obserwacji i powrocie do domu, okazało się, że z gipsem jest za ciasny. Nastąpił powrót do szpitala i konieczności zmiany opatrunków z powodu potwornego bólu – Charles został już ponownie wypisany do domu. Przed nim trudna droga – rehabilitacja, a z czasem operacja drugiej nogi ??
Trzymamy kciuki i ściskamy go najmocniej na świecie, wspominając wspólny czas na początku października, gdy razem z wolontariuszami projektu Gasimy Afrykę odwiedziliśmy ten wyjątkowy dom dziecka. Post o tym już w ten weekend ?
 
Na zakończenie pobytu szpital podarował Charlesowi prezent!
Otrzymał zamiennie zupełnie inny wózek – wygodniejszy i dużo bardziej dopasowany do jego potrzeb ? ? Asante sana!
???
Koszty opieki nad dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnościami oraz pozbawionymi opieki rodzicielskiej są zdecydowanie wyższe., a domu dziecka nie są dotowane.
Obecnie braki w opłatach ma kilkoro Podopiecznych i zagraża to ich codziennemu funkcjonowaniu w szkole i w domu.
Jeśli w te święta możesz podzielić się dobrem z nimi – zachęcamy ogromnie – darowizna indywidualna, zbiórka w Rodzinie, wśród Przyjaciół, w Szkole lub darowizna z Firmy przed końcem roku obrotowego.
Każda forma wsparcia i każda kwota ma ogromne znaczenie (można odliczyć także w PIT lub CIT).
 
Fundacja Mają Przyszłość
Alior Bank : 65 2490 0005 0000 4520 4418 9818

⭐️ Charles 652 USD
❤️ Joshua 500 USD
? Timothy 1212 USD
? Lucy 1188 USD
? Ramsey 469 USD
? Rael 1401 USD
? Beatrice 1503 USD
? Kevin 1001 USD
 
❤️??????
Nasi darczyńcy