Dary dla dzieci dostarczamy …. osobiście, w walizkach i plecakach!

28 listopada, 2021 // Aktualności

Ostatnie dwa lata były paczkowo trudne. Nie jest to nasza codzienna działalność, ale od lat regularnie staramy się wysyłać na placówki misyjne dary rzeczowe, które do nas wpływają od firm, a także od osób prywatnych – jak Pani Danuta, Ilona, czy Natalia, czy inne osoby, której paczki dotarły do nas dosłownie kilka dni przed wylotem do Tanzanii, Ugandy i Kenii :)

Mamy także dary w związku z nawiązaną współpracą – takim przykładem są plecaki, które szyją wyjątkowe krawcowe od Uli Płatek oraz zabawki z Akcji Graj w Zielone, którą mamy zaszczyt prowadzić z Papiernik by EMPIK.

Czas pandemii zablokował wszystko – kraje Afryki i Azji pozostały niedostępne przez ponad półtora roku, a ilość darów u nas w związku z zamykaniem wielu sklepów  – rosła. Pomału biuro fundacji zmieniło się w magazyn fundacji, a w pewnym momencie w połowie roku 2021 w zasadzie nie dało się do środka już wejść! Dziękujemy za tak ogromną hojność!

Miło mi poinformować, że razem ekipą projektu Gasimy Afrykę, doleciały już do dzieci i zostały rozdysponowane w szkole w Namanga, wiosce Butiama, ośrodku w Kamuli – Jinja w Ugandzie, a  ostatnia tura pojechała z nami do Nakuru w Kenii.

Rozdaliśmy koce, klocki, ksiażki, zabawki, przybory szkolne, obuwie, odzież, sprzęt sportowy, leki i wiele innych rzeczy. Wszystkie osoby zaangażowane w projekt Gasimy Afrykę zabrały minimalną ilość własnych rzeczy, a bagaż dostępny dla lotów międzykontynentalnych to…2 x 23 kg. To oznacza ponad 200kg darów rzeczowych dostarczonych w 3 tygodnie do 3 krajów ;) Dziękujemy, że wspieracie dzieci z nami mimo trudności. Po pandemii, w perspektywie niepewnej sytuacji w Europie – każda pomoc ma znaczenie. Będziemy potrzebowali Twojego wsparcia jeszcze bardziej w 2022 roku! A dziś zapraszamy w podróż do dzie

ciaków.