Dary dla dzieci dostarczamy …. osobiście, w walizkach i plecakach!

Ostatnie dwa lata były paczkowo trudne. Nie jest to nasza codzienna działalność, ale od lat regularnie staramy się wysyłać na placówki misyjne dary rzeczowe, które do nas wpływają od firm, a także od osób prywatnych – jak Pani Danuta, Ilona, czy Natalia, czy inne osoby, której paczki dotarły do nas dosłownie kilka dni przed wylotem do Tanzanii, Ugandy i Kenii :)

Mamy także dary w związku z nawiązaną współpracą – takim przykładem są plecaki, które szyją wyjątkowe krawcowe od Uli Płatek oraz zabawki z Akcji Graj w Zielone, którą mamy zaszczyt prowadzić z Papiernik by EMPIK.

Czas pandemii zablokował wszystko – kraje Afryki i Azji pozostały niedostępne przez ponad półtora roku, a ilość darów u nas w związku z zamykaniem wielu sklepów  – rosła. Pomału biuro fundacji zmieniło się w magazyn fundacji, a w pewnym momencie w połowie roku 2021 w zasadzie nie dało się do środka już wejść! Dziękujemy za tak ogromną hojność!

Miło mi poinformować, że razem ekipą projektu Gasimy Afrykę, doleciały już do dzieci i zostały rozdysponowane w szkole w Namanga, wiosce Butiama, ośrodku w Kamuli – Jinja w Ugandzie, a  ostatnia tura pojechała z nami do Nakuru w Kenii.

Rozdaliśmy koce, klocki, ksiażki, zabawki, przybory szkolne, obuwie, odzież, sprzęt sportowy, leki i wiele innych rzeczy. Wszystkie osoby zaangażowane w projekt Gasimy Afrykę zabrały minimalną ilość własnych rzeczy, a bagaż dostępny dla lotów międzykontynentalnych to…2 x 23 kg. To oznacza ponad 200kg darów rzeczowych dostarczonych w 3 tygodnie do 3 krajów ;) Dziękujemy, że wspieracie dzieci z nami mimo trudności. Po pandemii, w perspektywie niepewnej sytuacji w Europie – każda pomoc ma znaczenie. Będziemy potrzebowali Twojego wsparcia jeszcze bardziej w 2022 roku! A dziś zapraszamy w podróż do dzie

ciaków.

Nasi darczyńcy