Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełniają dzięki wyjątkowym Darczyńcom.

Czy można prowadzić dom dziecka, pogotowie opiekuńcze oraz przeprowadzać międzynarodowe adopcje nie mając drukarki? Da się. Choć generuje to ogrom dodatkowych kosztów, opóźnień, próśb i wyrzeczeń.

Od 2011 roku Regina działała w wynajętych domach, z dorywczą pomocą, często bez środków na kolejny miesiąc, z zaległościami w opłatach. Gdy na początku 2020 roku przenieśli się do własnego lokum, duża część trosk spadła z serca. Coś tak przyziemnego jak drukarka, wydawało się zbyt trywialne by prosić.

Nasza obecność pokazała, że jeżdżenie 40 km do punktu ksero celem wydrukowania każdego dokumentu, planowanie tych wyjazdów, łącznie ich, gromadzenie list i plików potrzebnych do wydrukowania podczas danej wizyty w w mieście – jest ogromnie niepraktyczna i przy kilkunastu dzieciach na zdalnej nauce i z problemami zdrowotnymi – dramatycznie obciążająca.

 

 

Postanowiliśmy zadziałać ekspresowo – skontaktowaliśmy się z kilkoma osobami i praktycznie od razu otrzymaliśmy potrzebne wsparcie. Ekspresową decyzję podjął Sklep dla Diabetyków ( i nie tylko!) SugarCubes.pl i przekazał nam dużą część środków na zakup drukarki. Po 1 latach sytuacja diametralnie się zmieniła.

Spędziliśmy pół nocy w sobotę instalując sprzęt na piętrze domu w Nakuru. O poranku Regina miała możliwość wydrukowania pierwszego dokumentu – tej radości nie da się opisać!

Najserdeczniej dziękujemy naszemu Darczyńcy za szybką decyzje i wyjątkowy dar!
Tak ogromnie doceniany!
Życzymy ogromu radości w życiu prywatnym, dobra od ludzi oraz samych sukcesów na polu zawodowym dla SugarCubes.pl

 

AKTUALIZACJA.
Kilka tygodni po tym wydarzeniu.

Ta radość, gdy po 12 latach prowadzenia domu dziecka w Afryce, nie musisz już jechać „do miasta”, by punkcie ksero wydrukować pojedynczą kartkę dla któregoś z dzieci lub dokumentu dotyczącego ich adopcji. Z wdzięcznością dla wyjątkowego Darczyńcy SugarCubes.pl, który dofinansował zakup drukarki dla Nakuru ??? Dołączamy do podziękowań Reginy i Steve’a z całym zespołem Fundacji ?
Zapraszamy na video (link także poniżej) oraz na naszego Facebooka do śledzenia tego co się dzieje na bieżąco!

Podziękowania od Reginy za drukarkę

 

Nasi darczyńcy