Lakrisha, Hellen i Vivian spotykają Karolinę w Diani!

Wczorajszy dzień dowiódł, że można góry przenosić, gdy bardzo się tego chce!
Gdy kilka tygodni temu Agnieszka trafiła na bloga Karoliny, która od lat podróżuje po świecie (Carola Travels The World), nie spodziewała się, że znajdzie ją tym razem w okolicach Diani w Kenii. Podobnie jak w Nowy Rok niespodziewanie spotkaliśmy naszą Wolontariuszkę Kingę w Nepalu – relacja kliknij tutaj.

Kilka lat temu przyjęliśmy w Diani do programy Adopcji Serca grupę dzieci, z której do dziś w tym rejonie uczy się ich troje, jednak od 2 lat nie mamy tam, żadnego koordynatora. Kontakt odbywa się z rodzicem i ze szkołami bezpośrednio. Czasem jednak potrzebna jest także rozmowa, zainteresowanie, relacja. Szczególnie trudny okazał się rok bieżący, gdy szkoły zamknięto a izolacja ograniczyła możliwości kontaktu z rodzicami oraz uniemożliwiła im osiąganie przychodów.

Organizacja nie była prosta, bo do Kenii daleko, a ograniczenia nadal obowiązują – szczególnie tam. 6 lipca zniesiono zakaz podróżowania między niektórymi dystryktami co umożliwiło Hellen, Viviann i ich mamie dojazd z Likoni do Ukundy. Także Lackrisha z tatą i młodszym rodzeństwem miała możliwość spotkania się z Karoliną i jej mężem, którzy zgodzili się zostać „wysłannikami” Fundacji, w natłoku własnych spraw

??? Na spotkanie zaprosiliśmy ich do lokalnej restauracji i przy wspólnym stole i posiłku oraz na łączach internetowych rozmawialiśmy o bieżącym roku szkolnym, ostatnich latach, braku żywności, powrocie do szkoły,, obecnych obowiązkach w domu, ale także o planach i marzeniach. Tych dużych i tych małych. ??????

Dziewczynki marzą o plecaku, piórniku, małym zegarku na rękę, butach. ?To nastolatki jakich wiele
Skromne, wrażliwe, grzeczne. Nadal chcą chodzić do szkoły. ?

Lackrisha jest w szkole dla dzieci głuchoniemych i ma zaległości w opłatach, także Hellen straciła opiekuna, gdy tylko przeszła do szkoły średniej.
Mimo wszystko nie tracimy nadziei, że obie uda się poprowadzić do końca nauki ?????
Dziękujemy Karolinie i Przemkowi za ich nieocenioną pomoc, poświęcony czas, gotowość wsparcia dzieciaków, przekazanie środków finansowych z fundacji na zakup żywności i środków higienicznych. Radość ogromna – co widać na zdjęciach ze spotkania.
Kontakt w sprawie programu Adopcja Serca: adopcja@majaprzyszlosc.org.pl

Nasi darczyńcy