Zaglądamy do wnętrz domu dziecka w Nakuru – co nas dalej czeka?

Wraz z końcem naszej zimy, Regina wraz z dziećmi zamieszkała w zbudowanym przez naszych Darczyńców domu dziecka.
Okres budowy oraz moment przeprowadzki obejrzysz TUTAJ (kliknij).
Dziś czas na pokazanie wnętrz. Tak wyglądają wczesnym latem 2020. Większość wyposażenia i mebli pochodzi z darów i poprzednich domów w którym mieszkali odkąd w 2011 Regina i Steve założyli ten dom dziecka. Ściany wymagają malowania, podłogi wykończenia. Brakuje osłon na okna – karniszy, kurtyn, rolet. Dom jest obecnie odsłonięty, a przez okna jest wgląd do środka. Dzieci nie mają szaf, nie dokończono wszystkich pomieszczeń – na ten moment wszyscy mieszkańcy domu – włączając dzieci i opiekunów – mieszkają w salonie i kilku widocznych poniżej pokojach. Udało się zakupić część drzwi, przygotować wszystkie instalacje, tzw. biały montaż oraz ułożyć płytki w łazienkach chłopców, dziewczynek, niemowląt oraz dodatkowej na dole.
W kolejności czas na zabudowy – szafy wnękowe w pokojach dzieci oraz dokończenie wspomnianych wyżej prac, aby dom był rzeczywiście bezpieczny – dla dzieci zdrowych, a także dla dzieci z niepełnosprawnościami, które są pod opieką Reginy i Steva.

Wybierz i kliknij kwotę darowizny na prace wykończeniowe w domu

Zostaniesz przekierowany na stronę płatności dotpay, gdzie będziesz mógł dokończyć przekazanie darowizny, gdyż w 2020 potrzebne nam środki, by warunki mieszkaniowe dzieci  nie były dla nich zagrożeniem pod względem budowlanym, ani sanitarnym.

25zł

50zł

100zł

inna kwota


Chcesz pomóc konkretniej? Szukasz sprecyzowanego celu?

Najpilniejsze jest osłonięcie dzieci przed wystawieniem ich na widok innych osób. Sytuacja w Kenii w czasach pandemii jest bardzo napięta, a ludzie zdesperowani. Miejsca, gdzie są osoby niepełnosprawne, zależne kojarzone są z dostatkiem i zapasami żywności. Są zatem najczęstszym celem ataków. Chcemy założyć kotary w oknach. Będą wyglądały podobnie jak te obok na zdjęćiu przykładowym.
Jesteśmy także na etapie montowania szaf wnętkowych w pokojach dziewczyąt i chłopców, niestety nie mamy środków na zabudowę w poju najmłodszych  – niemowląt i dzieci niepełnosprawnych. (koszt zabudowy w 1 pokoju to ok. 1700 zł )

————————————————————————————————-

Fundacja Mają Przyszłość, ul. Młyńska 45, 62-070 Konarzewo
Alior Bank PL 44 2490 0005 0000 4600 3246 9899
Tytuł przelewu: „dom dziecka w Kenii – darowizna”

Rachunek w EURO: PL69 2490 0005 0000 4600 1195 6471
SWIFT / BIC CODE ALIOR BANKU: ALBPPLPW

————————————————————————————————-

Nasi darczyńcy