Zostań Babcią, Dziadkiem, Wujkiem lub Ciocią

Uruchomiliśmy nową możliwość w ramach programu Adopcja Serca. Już dziś każdy z Was może zostać Adopcyjnym Dziadkiem, Babcią, Wujkiem lub Ciocią!

Szczegóły tutaj:

www.majaprzyszlosc.org.pl/adopcyjna-rodzina

Z powodu braku opłat na dzieci część z nich ma zaległości.

2016-01-06 Magaoni Primery School-03073Staramy się  weryfikować przyczyny takiej sytuacji i braku opłat przez ponad rok, jest to trudne zważywszy na pełną dobrowolność udziału rodzica w programie adopcyjnym. Rozumiemy prośby o przedłużenie terminu, ale nie zawsze możemy czekać rok i dłużej. Problem w tym, że zarówno dzieci z Tanzanii jak i z Kamerunu są finansowane „z góry” – od dnia przyjęcia do programu, ze środków fundacji. Misjonarka potrzebuje ich regularnie, według wydatków na miejscu. W związku z tym faktem, aby móc prowadzić program, wymagane jest refinansowanie poniesionych już kosztów przez Opiekuna (gdy dziecko go już uzyska) nawet w przypadku przystąpienia do programu w późniejszym terminie lub np. w połowie roku. Koszty pokrywane na naukę i opiekę nad dzieckiem nie są „zerowane” wraz z nowym opiekunem i nie każdego nowego Rodzica stać na pokrycie zaległych płatności. Grace-z-babcia_

Dlatego udostępniliśmy nową opcję – jako Babcia, Dziadek, Ciocia lub Wujek możecie dokonać jednorazowej spłaty zaległości konkretnego dziecka, by dać mu szansę na nowego Rodzica dzięki „czystej karcie” ;)

W przypadku braku znalezienia zastępczego opiekuna i braku spłat zaległości, będziemy musieli przekazać dziecku i jego rodzinie informacje o konieczności opuszczenia programu.

Każda pomoc jest ważna. I każda forma jest u nas mile widziana ;)
Dziękujemy za pomoc dzieciom!
adopcja@majaprzyszlosc.org.pl

Lista dzieci do adopcji bieżącej i dzieci z zaległościami  w linku poniżej
(aktualizowana na bieżąco; kwoty są podane na stronie):

www.majaprzyszlosc.org.pl/czekaja-na-pomoc

Nasi darczyńcy