Zielone światło na dostawę wozu strażackiego do Butiamy – strażacy czekają!

Kilka dni temu zelektryzowała nas doskonała wiadomość z firmy spedycyjnej – wszystkie porty są obecnie  otwarte i możemy śmiało wysyłać wóz strażacki do Tanzanii! Zapewniono nas, że dotrze bezpiecznie i jest to najlepszy moment, aby uniknąć ewentualnych zatrzymań w portach pośrednich z powodu pandemii. W ciągu kilku dni dopięliśmy komplet dokumentów, opłaciliśmy bazowe 4471 USD kosztów frachtu morskiego i z sukcesem ocliliśmy wczoraj auto!

Dzięki temu juz za dwa dni trafi do portu w Bremenhaven (Niemcy), a następnie załadowany na statek popłynie wokół Afryki, by około 10 września trafić do Dar Es Salaam. Stamtąd juz „tylko” 1200 km do Butiamy  – na kołach :)

Ostatnie godziny wozu w Polsce, spędziliśmy na weryfikacji dokumentów i sprzętu, tankowaniu oraz wywiadach z mediami, które partnerowały nam przez wszystkie miesiące i chciały być z nami na finiszu. Życzcie nam powodzenia i zachęcamy do zaglądania w nasze aktualności, gdzie pojawi się relacja z dostarczania samochodu tanzańskim strażakom.

Wszystkim Partnerom, Darczyńcom i Przyjaciołom Akcji składamy najserdeczniejsze i najgorętsze podziękowania. Jesteście niesamowici! Sprawliście, że niemożliwe – stało się możliwe!

Podziękujemy Wam również we wrześniu na stronie projektu, fundacji i naszych miejscach w sieciach społecznościowych.
Zapraszamy po połowie września na www.gasimyafryke.pl oraz stronę fundacji www.majaprzyszlosc.org.pl.

Jeśli  na finiszu chciałbyś dołożyć swoją cegiełkę do ubezpieczenia wozu, kosztów paliwa w Tanzanii lub pokrycia kosztów związanych ze szkoleniem lokalnych służb ratowniczych – nadal możesz to zrobić do końca listopada 2021.
44 2490 0005 0000 4600 3246 9899
tytuł przelewu „Gasimy Afrykę – darowizna”

Asante!

 

 

 

 

Nasi darczyńcy