Świątecznie w Yaounde – kończymy trudny rok

Tego roku w Yaounde obchody miały wyjątkowy charakter – to był trudny rok, tym bardziej wspólny czas był dzieciom potrzebny, a podarunki w postaci paczek żywnościowych szczególnie cenne.

Każdy z uczniów otrzymał 5 EUR na indywidualny drobiazg oraz przekazaliśmy druga pulę środków na paczki żywnościowe 2020 (NADAL MOŻESZ KUPIC PACZKĘ -SZCZEGÓŁY TUTAJ). Tego roku misja w Yaounde otrzymała dodatkowe wsparcie  od Darczyńców indywidualnych w formie finansowej pomocy bezpośredniej, co znacznie ułatwiło organizację spotkania świąteczno – noworocznego.

Dla maluchów zakupiono drobne niespodzianki – w tym słodycze, starsi uczniowie otrzymali koszulki – jedną w ramach prezentu świątecznego i ewentualnie drugą – za dobre wyniki w nauce, dla tych którzy starali się mimo trudności. Wszystkie zostaną spakowane w prześliczne torby od s.Natalii.
Dzieci miały także świąteczny posiłek  – zamówiono kurczaki, które przygotowała jedna z mam.
Co ciekawsze uczniowie szkoły średniej, nazywani przez nad „młodymi” uczą się pomału brania życia we własne ręce i samo zaproponowali składkę za siebie, by dołożyć się do kosztów spotkania. To bardzo cenny wkład.

Jedna z rodzin otrzymała dodatkowe wsparcie w postaci materacy. Niestety w listopadzie najmłodszy brat naszej adopcyjnej Rosine znalazł zapałki – bawił się i zapalił materac, a od niego spaliło się praktycznie wszystko w pomieszczeniu. Rodzina otrzymała w tym zakresie dodatkowe wsparcie od Darczyńców prywatnych.

 

 

Nasi darczyńcy