Sensory w prezencie dla Maksa

sensor-frestyle-libreDzięki Waszemu wsparciu udało się zakupić niedawno 3 sensory dla 6-letniego Maksa. Chłopiec ma dopiero 6 lat, ale przeszedł już w swoim krótkim życiu bardzo dużo. Boryka się z cukrzycą i jego życie podporządkowane bardzo rystrykcyjnej diecie oraz niezliczonym zastrzykom.

W pierwszym roku choroby, wykrytej w ubiegłoroczne walentynki, był kłuty kilkadziesiąt razy na dobę – w opuszki palców, brzuch, ramiona, uda. Wszystko po to by nie wpadł w hiper lub hipoglikemię, bo choroba szalała i nie udawało się jej wyregulować. Maks tracił tkankę tłuszczową, bywały dni, gdy krwiaki uniemożliwiały podanie insuliny, a na widok glukometru Maks uciekał i miał ataki paniki. To trudna codzienność, gdy masz wrażenie, że z każdym wkłuciem robisz krzywdę swojemu dziecku, choć wiesz, że to jedyny dla niego ratunek..

Omaks fundacja maja przyszloscd kilku miesięcy Maks funkcjonuje na urządzeniu Libre – dzięki temu można monitorować poziom cukru (glikemii)  jednym wkłuciem an kilka  – kilkanaście dni. System ma jednak swoją cenę.

Koszt zakupu jednego sensora to
255
 . A koszty leczenia obejmują nie tylko to.

Jeśli możesz podarować sensor – taki świąteczno – noworoczny prezent, z góry dziękujemy!

Tytuł przelewu: „Pomoc w cukrzycy dla Maksa –  darowizna”

Alior Bank: 54 2490 0005 0000 4600 7569 4568

 

 

 

Nasi darczyńcy