Dzięki Darczyńcy – mamy flety i opłaciliśmy wpisowe na konkurs basuri napalskich Podopiecznych!

 Czas na dobre wieści. Prosiliśmy Was jakiś czas temu o pomoc z konkursem gry na flecie i zajęciami dla dzieci. Byśmy nie żyli tyko stereotypami biednego murzynka, potrzebującego jedynie na miskę nshimy.

Nasze programy edukacyjne, stypendialne poszerzamy sporadycznie o drobne radości tych dzieci. Jak granie na flecie.
2016-nepal-pharping-basuri-konkurs__kushi-ktora-przyjelismy-dzieki-wam
Dzięki pomocy wyjątkowego Darczyńcy – dzieci otrzymały nowe flety w miejsce tych zniszczonych oraz możliwość pokazania się szerszej publiczności podczas konkursu!
Cover naszych nepalskich Podopiecznych dotyczył poniższego utworu:
Nazwa pieśni „Yak Walk” to historia dziecka schodzącego z gór z wysokich Himalajów do Doliny.. w poszukiwaniu jedzenia, schronienia, szkoły. W wysokich Himalajach nie ma prawie cywilizacji – prądu, wody, ogrzewania, opieki medycznej, lekarzy, nawet szkół. Teraz to się powoli zmienia, ale nadal setki dzieci potrzebują przyjęcia do szkol z internatem (bording school), jedzeniem i wszystkim czego dziecku potrzeba. Jedna z takich szkół Szkoła Trangu Rinpoche na Boudhanath była dla naszej Koordynatorki z okolic Katmandu inspiracją do obecnej pracy na placówce.
2016-nepal-pharping-basuri-konkurs__otwarcie-zawodow
Dziewczynka grająca „cover” o imieniu „Piękna” w j.nepalskim; rzeźbione w kamieniu postaci nepalskie z mitem w tle o chłopcu grającym na flecie – basuri. Dzieci bardzo kochają tę historię i lubią się do Niej odnosić :)
2016-nepal-pharping-basuri-konkurs__sarita-rowniez-z-nami-dzieki-wam
Na innej fotografii mamy przygotowują Presikę do występu, jest także młody uczestnik zwodów o imieniu Kuszi ( w trakcie gry) i Presika, mamy sfotografowane rozpoczęcie zawodów oraz .. konkurencję :)
 2016-nepal-pharping-basuri-konkurs__presika-z-kolezankami-w-dniu-wystepu
Dziękujemy Darczyńcy za ten wyjątkowy DAR i sfinansowanie wpisowego oraz instrumentów!
Możesz dziś pomóc i Ty, budujemy szkołę:
http://www.majaprzyszlosc.org.pl/namanga2016-nepal-pharping-basuri-konkurs__wystep
Nasi darczyńcy