Rowery w Tanzanii – tam także świętowaliśmy Dzień Dziecka 2014

Nie zapomnieliśmy także przy okazji Dnia Dziecka 2014, o Podopiecznych w dalszych zakątkach.
Napisała o tym s.Rut:

2014-06-01_Dzien-Dziecka_majaprzyszlosc.org0„1 czerwca 2014 dzieci z Mji wa Huruma z wielką radością przyszły do naszego domu. Każde z nich było odświętnie ubrane i nie wiedziały aż do końca co mogłoby być powodem. 
Niektóre domyślały się ,ze jest jakieś święto.Na początku spotkania dowiedziały się, że jest Dzień Dziecka i tego dnia Dzieci są najważniejsze w wielu krajach. Niektóre były zaskoczone ,gdyż pierwszy raz słyszały o takim czymś jak święto dzieci, a niektóre nie mogły tego pojąć.
Ale i tak zaczęliśmy zabawę. Przyszedł czas na główny prezent: na rowery!
Jedno z pierwszych zdjęć pokazuje radość i zaskoczenie. Na widok rowerów dzieci zaczęły klaskać i skakać.
2014-06-01_Dzien-Dziecka_majaprzyszlosc.org6Potem to już była BITWA: KTO BĘDZIE JECHAŁ PIERWSZY NA ROWERZE ;)
Jazda była bardzo trudna, bo choć rowery znają, to jednak takich dla dzieci nigdy nie widziały, tak wiec Siostry się napracowały – nauka rozpoczęła się od pchania. Utworzyliśmy kolejkę i tak już potem poszło wszystko sprawnie. 

2014-06-01_Dzien-Dziecka_majaprzyszlosc.orgl19
Po wyczynach sportowych dzieci otrzymały sodę – sok oraz owoce.
2014-06-01_Dzien-Dziecka_majaprzyszlosc.org7Dziękujemy wszystkim,którzy przyczynili się do tej wielkiej radości, która nie skończy się tylko na dniu dziecka, gdyż za każdym razem, gdy dzieci będą wsiadać na rower ta radość będzie trwała. Teraz przed naszymi najmłodszymi wielka praca : nauka jazdy na rowerze. Pozdrawiam gorąco.s.Rut”

[od Fundacji: w sprawie ewentualnego wsparcia/refinansowania zakupu rowerków prosimy o pomoc i kontakt mailowy adopcje@majaprzyszlosc.org.pl]

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z DNIA DZIECKA W NASZEJ GALERII -KLIKNIJ W LINK

Nasi darczyńcy