Przekazanie żywności dzieciom z Jinja – ta radość, gdy jedzenia wystarczy dla wszystkich

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Ośrodek w Jinja staramy się wspierać od 2019 roku. Nie prowadzimy tu stałej adopcji serca, jak np. w Angoli, Nepalu czy Boliwii, a jedynie wsparcie zbiorcze. W roku ubiegłym w tym domu dziecka przebywało 34 dzieci, dla których zakupiliśmy buty pełne na Boże Narodzenie 2019, w chwili obecnej liczba dzieci wzrosła tam do 50.

W październiku przekazaliśmy pomoc doraźną w postaci środków na zakup żywności dzięki wpłatom na paczki żywnościowe za co najserdeczniej dziękujemy. Już wiemy, że chcemy utrzymać akcję przynajmniej do wiosny 2021, aby zapewnić dzieciom niezbędną żywność. Na zdjęciach widać jaka radość sprawiło Wasze wsparcie. Kilka tygodni bez głodu to powód do uśmiechu i świętowania, a zapas jedzenia budził ogólną wesołość ;)
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I ZAKUP PACZKI – KLIKNIEJ TUTAJ

Willem i Anett, nasi koordynatorzy, skupili się na zakupach hurtowych żywności suchej, aby optymalnie wykorzystać środki i móc podawać posiłek dziennie przez jak najdłuższy okres. Dzieci aktywnie uczestniczyły w procesie przygotowania żywności do przechowywania oraz przygotowaniu pierwszego posiłku od tygodni, którego wystarczy dla wszystkich. Jednorazowo pozwolono też dzieciom na napój inny niż niezbyt czysta, ewentualnie przegotowana woda. O jej pozyskiwaniu pojawi się wkrótce osobny wpis.

Dziś zapraszamy Was do radosnego Jinja ;)

Nasi darczyńcy