Presika. W programie adopcji od maluszka, dziś pomaga innym.

Adopcja może mieć znaczący wpływ na życie dziecka, kształtując jego rozwój i przyszłe możliwości. Ważne jest, aby pamiętać, że doświadczenie każdej osoby jest wyjątkowe – są uczniowie, którzy kończą udział w programie po roku lub na etapie szkoły średniej. I to także jest dobre. Rodzice wielu z nich są niepiśmienni po dzisiejszy dzień.

Kiedy dziewczynki są adoptowane w ramach programów takich jak wspomniana”Adopcja Serca”, zazwyczaj dołączają do rodzin, które zapewniają im stabilność, opiekę i wsparcie przez wiele lat nauki. Dorastanie w poczuciu bycia „zaopiekowanym”przyczynia się do ich ogólnego dobrostanu i rozwoju osobistego. Dobrze jest czuć się docenionym, zadbanym, przynależeć.

Presika wspierana była od dziecka – teraz to młoda kobieta, która czeka obecnie na wyniki egzaminów państwowych, by starać się o miejsce na kursie nauczycielskim.  W międzyczasie znajduje sposoby, aby pozytywnie przyczynić się do rozwoju lokalnej społeczności i pomagać innym, odwdzięczając się w ten sposób za to co sama otrzymała. Może oferować wskazówki, empatię i zrozumienie w oparciu o własne doświadczenia.

Ona zdecydowała się pomagać na co dzień w ośrodku z Pharping, dopuki nie trafi ponownie do szkoły. Dziewczynki z programu adopcji  często wybierają karierę w dziedzinach związanych z pracą socjalną, doradztwem, psychologią lub edukacją. Ich osobiste doświadczenia mogą dostarczyć cennych spostrzeżeń i empatii podczas pracy z osobami i rodzinami przechodzącymi przez podobne sytuacje.

Obecnie w Nepalu mamy kilkoro dzieci z zaległościami do pilnej adopcji. Napisz: adopcja@majaprzyszlosc.org.pl

Nasi darczyńcy