Paczki dotarły do Angolii po ponad 11 miesiącach.

W dniu dzisiejszym wielka radość z Luandzie – po raz pierwszy od dawna dotarły do nich jakiekolwiek paczki z pomocą rzeczową. Ponieważ wysyłka jest bardzo droga, korupcja wysoko, a dostawa trudna, obecnie nie praktykujemy wysyłki paczek na tę placówkę.

4 duże kartony z zabawkami, przyborami szkolnymi, materiałami higienicznymi oraz odzieżą zostały wysłane późną jesienią 2019 roku. Niestety transport międzykontynentalny bywa nieprzewidywalny – tak też się stało tym razem – trafił na trudne miesiące, kwarantanny, blokady, zamknięte urzędy. Dlatego dopiero po prawie 11 miesiącach paczki dotarły do Angoli i zostały dziś przyjęte przez dzieci i młodzież z domu dziecka. Dobrze, że paczka nie zawierała żywności – ta mogłaby nie tylko nie przetrwać przechowywania i podróży, bo rzadko mają tak długi termin przydatności do spożycia, ale także zaszkodzić pozostałej zawartości.

Nasz koordynator na miejscu Łukasz nagrał kilak słów podziękowań, a mieszkańcy ośrodka zaśpiewali dla Darczyńców, w szczególności dla Pani Anny W. Pięknie dziękujemy!

 

Nasi darczyńcy