„Norbert jest zaskoczony” – podumowanie kilka tygodni po operacji

Dziś dzielimy się z Wami, kilkoma informacjami o postępach Norberta po ostatniej operacji – zabiegu fibrotomii.

Piszę rodzice: „Bardzo się cieszymy, że mamy szczęśliwy finał. Norbert zaczął rok szkolny-  zmiany są widoczne. W lipcu robiliśmy łuski – teraz była przymiarka; powiedziano nam ,że to zupełnie inna noga.
Dwa tygodnie temu pierwszy raz postawiłam Norberta na krótko i nie wierzyłam własnym oczom , że  idzie nogą z piety, wcześniej poruszał się z ledwością na palcach, teraz stopa jest luźna i uczymy się chodzić…

Widzę, że Norbert też jest zaskoczony i musi nauczyć się nowych odczuć. Ręka także jest luźniejsza , a logopeda zauważa większą płynność w mowie. Jest to niesamowite,że taki zabieg powoduje tak wiele zmian na lepsze.  powoli zaczynamy rehabilitację po zabiegu- część na NFZ , część w domu.
Dwa turnusy rehabilitacyjne zbliżają się wielkimi krokami – jeden w listopadzie,a drugi w ostatnim tygodniu grudnia przed świętami w ośrodku Osensis w Markach pod Warszawą – tam pracują także w kombinezonach, tak ważnych dla jego terapii.

Z ciekawostek: Norbert lepiej trzyma balkonik prawą ręką. Widzimy poprawę każdego dnia, teraz musimy nauczyć Norberta wykorzystywać nowe możliwości.

Dziękujemy wszystkim którzy pomogli Norbertowi- jest to szansa- na pewno jej nie zmarnuje i będzie dzielnie ćwiczył.

pozdrawiamy serdecznie,
Mama i Tata Norberta

Nasi darczyńcy