Michałek, zew natury i kafelki

7-letni Michał jest naszym Podopiecznym od kilku lat, z racji spektrum autyzmu i zespołu wiotkiego. Na co dzień to pogodny chłopiec, który uwielbia czas spędzony na łonie natury, zwłaszcza w okolicach wody. Nigdy wcześniej nie mieliśmy podopiecznego, który mógłby godzinami urzędować na bosaka w lesie i czerpać z tego doświadczenia tyle radości ;)

Michałek coraz sprawniej wykonuje ćwiczenia rehabilitacyjne w zakresie pracy nad zespołem wiotkim. Jest bardzo ciekawy świata i lubi nowe wyzwania związane z ruchem  – m.in. basen, a ostatnio nawet jazdę na łyżwach. Niestety nadal nie rozwinął mowy, co znacznie utrudnia jego codzienne funkcjonowanie, choć korzysta z komunikacji obrazkowej PECS. Na co dzień uczestniczy w zajęciach z logopedii, fizjoterapii, terapii ręki, SI, hipoterapii i na basenie.

Udało się znaleźć placówkę, która wpiera rodziców w jego terapii. Szkoła Podstawowa do której chodzi, posiada oddziały integracyjne i terapeutyczne. Oferuje szereg zajęć indywidualnych dopasowanych do potrzeb dziecka, takich jak logopedia, muzykoterapia, fizjoterapia, dogoterapia, SI, terapia ręki. Grupy dzieci są kameralne, a personel cały czas szkoli się w terapii dzieci z autyzmem.

Misją szkoły jest podążanie za dzieckiem i dopasowanie zajęć do jego potrzeb. Szkoła oferuje turnusy terapeutyczne oraz zajęcia dodatkowe w tygodniu i w weekendy. Nie jest to w pełni szkoła publiczna, ale dzięki zbiórce poprzez nasze „kafelki” i wspaniałym Darczyńcom, udało się weprzeć rodzinę w kosztach szkolnych we wrześniu i październiku 2018.

 

Nasi darczyńcy