Kamerun – informacje

Kamerun_11.2012W Kamerunie prowadzimy program edukacyjny (adopcyjny, „adopcja na odległość”) w 2 placówkach, na mocy porozumień z misjonarkami.
Dzieci finansujemy na bieżąco, przekazując transzami środki finansowe bezpośrednio misjonarce na placówce, w określonych momentach roku. Dzięki temu może ona dokonać stosownych płatności w placówkach szkolnych, uczelniach, przedszkolach (opłaty za szkołę, która w większości krajów Afryki jest relatywnie wysokopłatna w stosunku do zarobków rodzin) oraz dokonać zakupów przyborów, odzieży, butów na dany semestr, okazję, wg potrzeb indywidualnych w ciągu roku szkolnego.

W uzasadnionych przypadkach opłacamy także dożywianie czy korepetycje.  Bo głodne dziecko niczego się nie nauczy, a niepiśmienni rodzice nie dają właściwego wsparcia. Klasy liczą po 60-100 dzieci dlatego dla ich rozwoju i zdania egzaminów do szkoły średniej prowadzone są także zajęcia uzupełniające na misji.

WAŻNE.
ZE WZGLĘDÓW ORGANIZACYJNYCH  NIE MA MOŻLIWOŚCI BEZPOŚREDNIEGO KONTAKTU Z MISJONARKAMI. ZA PROWADZENIE PROGRAMU I KONTAKT Z RODZICAMI ODPOWIEDZIALNA JEST FUNDACJA. SIOSTRA MISJONARKA ZAJMUJE SIĘ OPIEKĄ I KONTAKTEM Z DZIEĆMI I NA MIEJSCU PROWADZI PROGRAM.

button_yaounde button_garoua button_studenci

 

Na naszych misjach pokrywamy koszty nauki (szkoła w krajach Afryki jest płatna), wyposażenia dzieci w mundurki, buty, pomoce szkolne, konieczne przybory,  Mimo starań zdarzają się opiekunowie nie płacący na dzieci, co powoduje powstawanie zaległości i ujemnych sald dzieci. Prosimy o kontakt, jeśli chciałbyś/-ałabyś się podjąć takiej trudnej adopcji dziecka zapomnianego. Ma ono saldo ujemne (zaległość) w różnej wysokości do wyrównania (od kilkudziesięciu do nawet 250 EUR).
Studenci traktowani są indywidualnie w zależności od uczelni. Starsi, będący w programie, zobowiązani są pomagać młodszym w nauce udzielając korepetycji. Prosimy o decyzję, któremu z naszych dzieci chcą Państwo pomóc. Można wysłać do nas e-mail, w którym określi się preferowaną płeć i wiek, a dziecko dobierzemy sami – lub zapoznać się z naszą listą oczekujących Podopiecznych. Dobór dziecka bywa zwykle powiązany z wiekiem własnych dzieci (co sprawia, że lepiej je rozumiemy), płcią lub przekazywaniem darów rzeczowych (np. ubrań z których nasze dziecko wyrosło, a są jeszcze w bardzo dobrym stanie).
Lista dzieci czekających na Rodzica – KLIK

 

czekaja na pomoc

 

ZBIÓRKI PUBLICZNE NA CELE I PROJEKTY RÓŻNE:

Poza regularną Adopcją Serca-programem imiennym, pomagamy na szerszą skalę Podopiecznym Fundacji (klik)

Na potrzeby zbiórki publicznej uruchomiliśmy specjalne konto, zgodnie z wymogami ustawy.
Jeśli chcesz pomóc dzieciom, które nie jedzą czasem nawet jednego posiłku dziennie. Zachęcamy.

Alior Bank PL 44 2490 0005 0000 4600 3246 9899
Tytuł przelewu: ”pomoc  w Afryce – darowizna” lub “nazwa konkretnego celu lub akcji -DAROWIZNA” (dlaczego słowo darowizna – klik?)
(np. kocyki dla afryki – darowizna”; “czyste rece – darowizna”, “przedszkole Tanzania-darowizna”, “przedszkole Kamerun-darowizna”)
Link do pełnej decyzji MAiC nr 58/20 ważnej do 10.01.2015r.

Rachunki bankowe dla wpłat w innych niż PLN walutach, podane są na stronie „KONTAKT„.

Dzięki Państwa pomocy udało nam się m.in. przeprowadzić remont i wyposażenie placówki przedszkolnej w 0213 roku:
PRZEDSZKOLE KIFERA ETUMA lub GALERIA PRZEDSZKOLA

 Zebrane środki w ramach ogólnej zbiórki publicznej przeznaczone są na rzecz osób ubogich i dzieci, znajdujących się pod opieką sióstr misjonarek w placówkach opiekuńczych w Kigera Etuma w Zjednoczonej Republice Tanzanii oraz w Yaoundé w Republice Kamerunu, na pokrycie kosztów:

— dożywiania dzieci, tj. posiłków i napojów dla podopiecznych placówek opiekuńczych,
— nauki, zakupu przyborów i pomocy szkolnych, zakupu mundurków, obuwia, żywności, moskitier, koców, materacy, środków higienicznych,
— leczenia, zabiegów medycznych i profilaktyki medycznej,
drobnych  remontów i materiałów sanitarnych, dla zapewnenia bezpieczeństwa dzieciom,

 Rozliczenie zbiórki znajduje się w zakładce ZBIÓRKI PUBLICZNE. 

Bez względu na rok, termin można złożyć stały comiesięczny przelew ze swojego konta na konto główne fundacji 65 2490 0005 0000 4520 4418 9818, jako darowiznę indywidualną, tytułem „na realizację celów statutowych”. Środki wydawane sa na realizację wszystkich naszych działań, w tym głównie na dzieci. Cele statutowe znajdują się w zakładce „o fundacji„.
Możesz także przekazać na potrzeby dzieci 1% swojego podatku – to Cie nic nie kosztuje. Szczegóły TUTAJ.

Nasi darczyńcy