Ivy – spraw, by pierwszy semestr nie poszedł na marne

Sprawa pilna.
Kto śledzi nasz profil fb i stronę, ten wie, że rzadko aż tak ciężko mamy.
Ivy ma 21 lat. Mieszka w wiosce, gdzie trudno o płatne zajęcie, gdzie większość rodzin je najwyżej raz dziennie, odzież otrzymuje z paczek i darów, a do szkół idzie się po 10 km. Bardzo dobrze uczyła się w szkole średniej, zdawała egzaminy.
Wykonywała drobne prace sama, ale w opłaceniu szkoły średniej oraz pierwszego semestru studiów pomógł jej głównie ukochany tato, mama jest chora. Niestety tata stracił pracę w rezerwacie i w tym roku ma tylko krótkie, dorywcze zajęcia. Ivy nie udało się samej opłacić dalszych studiów. Zrobiła tylko pierwszy semestr
z koniecznych 6, by mieć dyplom z handlu i szansę na pracę, gdzie wymagane są kwalifikacje.
Nowy rok akademicki się właśnie zaczął, ale ona nie została wpuszczona do szkoły, gdyż nie może tego potwierdzić, że ma / będzie miała środki na kontynuację. Jeśli do 27 września nie da znać uczelni, że je ma, to zostanie na stałe wykreślona z listy studentów. Jeśli pomożemy i zapłacimy, to wróci na semestr 2, by kontynuować naukę i nie przepadnie jej zrobione już półrocze.
Łączna potrzeba to aż 1350 USD, dlatego postanowiliśmy poprosić o pilną pomoc naszych „aniołów”. To za wysoki koszt na jedną osobę i dlatego szukamy „współrodziców”. Z czasem ona i tata także dołożą się do jej nauki, a my będziemy dopłacać mniej; tymczasem jest jeszcze dwójka młodszego rodzeństwa, stąd trudności taty w utrzymaniu w szkole całej trójki. Zgłosiła się osoba chętna wpłacić 300 EUR oraz druga – 1000 zł. Dziś, 25 września, brakuje około 730 USD.
Jeśli możesz pomóc Ivy, ale niestety po tym terminie – daj nam znać.
Pomyślimy nad tymczasowym rozwiązaniem dla niej!

Dla chętnych by pomóc:
Fundacja Mają Przyszłość
Alior Bank: 65 2490 0005 0000 4520 4418 9818
tytuł przelewu: „Ivy, Kenia – darowizna na studia”
Z nadzieją i wdzięcznością – Agnieszka i zespół Fundacji

Aktualizacja: Otrzymaliśmy kolejne 1000 zł – dziękujemy!
Zbiórka trwa cały czas  – w chwili obecnej wyrównujemy wpłatę dokonaną na Ivy „z góry” na konto uczelni.

Nasi darczyńcy