„Drugie życie plecaka” zapewniła szkoła podstawowa w Gomunicach!

Kilka miesięcy temu napisała do nas p. Justyna ze szkoły w Gomunicach,  w sprawie akcji „Długie życie plecaka”.

Uczniowie przygotowali plecaki i odzienie wierzchnie (kurtki oraz bluzy), a także buty od oddania dla Podopiecznych fundacji. Dla nas, cenne jest jednak nie tyllko działnie dzieci i nauczycieli, ale ważna rola Pani Woźnej w całej szkolnej Akcji.
Cudowna Pani woźna zrobiłą coś, o co zwykle musimy prosić, co bywa zaskoczeniem, przyjmowane jest często ze zniecierpliwieniem, niedowierzaniem. Coś co nie jest, wbrew pozorom, oczywiste dla wszystkich Darczyńców. Pani Woźna przejrzała i wyprała wszystkie przekazywane rzeczy, aby były na pewno w dobrym stanie i czyste. Także buty.
Czyność bywa pomijana przy przekazywaniu darów rzeczowych, rzeczy trafiają do nas prosto z półek, buty – z szafki, a plecaki ze stryszku lub piwnicy. Bardzo doceniamy każdy gest w kierunku innego człowieka, niemniej trudno nam czasem przekazać przysłane lub dowiezione dary. Dzieci w Afryce i w Polsce chętnie korzystając z odzieży, butów, zabawek czy przyborów szkolnych w dobrym stanie, ale nadal każdą paczkę rozpakowują jak prezent. Cieszą się podarunkiem, oglądają, znają juz pewną wartość daru, uczą się o wdzięczności. Dlatego wysyłając do nas lub do nich dary, tak ważne jest ich właściwe przygotowanie. Tak, aby otworzenie przesyłki było radością i cieszyło oko.
W Fundacji nie mamy pracowników, tylko wolontariuszy, nie mamy pralki, ani osoby na etacie do prania i czyszczenia. Czasem paczek przychodzi do nas 3-6 tygodniowo. Dużo łatwiej zadbać o jej zawartość przy pakowaniu, niż nam przy sortowaniu na konkretne placówki.
Dlatego w imieniu całej Fundacji, wszystkich Wolontariuszy, dziękujemy Pani Justynie i innym nauczycielom, Dyrekcji, Uczniom oraz p. Woźnej ze szkoły w Gomunicach i jej ewentualnym pomocnikom, za wyjątkowy Dar!
dav
dav
dav
dav
sdr
dav
Nasi darczyńcy