Marzenia się spełnia. Staż Grace – naszej studentki z Kamerunu

1 października, 2017 // Aktualności

W ciagu 5 lat, aż 13 osób wsparło Grace w jej drodze po lepsze jutro. Dzięki wpłatom 13 Darczyńców –  jednorazowym lub cyklicznym. Gdy we wrześniu 2013 roku cieszylismy sie z sukcesu 16latki, która dostała się na studia, nikt nie wiedział, jak  dokładnie dalej potoczą sie jej losy .

Wyjątkowa uczennica i przesympatyczna dziewczyna, która chciała zmieniać świat. Swój świat. Nasz świat. Ideą Fundacji jest ułatwienie edukacji tym dzieciom, które naprawdę chcą, starają się, mimo przeciwności jakich w krajach rozwiniętych nawet nie możemy sobie wyobrazić. Grace miała wtedy 16 lat i była własnie taką osobą.

Nie chciała być zmuszona do korzystania z pomocy wolontariuszy i organizacji humanitarnych przez całe życie, chciała mieć wiedzę i możliwości, które pozwolą się jej rozwijać i zarabiać. To dla takich osób jak ona istnieje fundacyjny program edukacyjny Adopcja Serca – nie po to, by uzależnić Afrykańczyków od naszego wsparcia, ale by dać im podstawy, aby sami zmieniali rzeczywistość jaka ich otacza. Im więcej pomożemy wykształcić, tym kraje, a nawet kontynenty – szybciej staną na nogi. Jest to perspektywa długoterminowa, dla wielu zbyt szeroka, ale my wierzymy, że choć działamy lokalnie – krok po kroku – zmieniamy świat globalnie.
Grace zdała wtedy egzaminy na 3letnie studia pielęgniarske, których koszt roczny wahał się między 1570, a nawet 1800 EURO. Dziś, na 5 ym roku szkolnymodbywa staż. BEzpłatny. Ten rok nas nic nie kosztuje, a ona już pomaga ludziom ze swojej okolicy. Pracuje w szpitalu. W kwietniu, gdy go zaczynała, pracował głównie przy dokumentach, dziśzajmuje się pacjentami. I zmienia świat lokalnej społeczności na lepsze. Wróci na studia uzupełniające magisterskie w przyszłym roku, po zakończeniu stażu. Poniżej Grace z babcią w roku 2013 i 5 lat później, w szpitalu.

Adopcja serca to pomoc zespołowa i tylko wspólnie możemy zmieniać życie dzieci i młodzieży, które bez naszej pomocy skazane są dorosłość w biedzie i głodzie. Wiele osób decyduje się na pomoc dziecku indywidualnie, koniecznie w pojedynkę. Opłaty za wiele dzieci przekraczają jednak możliwości jedenj osoby lub jednej rodziny, pomoc staje się tak minimalna, że aż nieracjonalna. Wielu z naszych Podopiecznych potrzebuje rocznie między 360 – 700 USD do nawet 1800 EUR w przypadku studentów. Jeśli możesz pomóc i zostać Współrodzicem, masz w sobie pokorę, by dizelić się sukcesem, tak jak cieszy się dziś 13 osób z sukcesu Grace – napisz do nas: adopcja@majaprzyszlosc.org.pl

Wszystkim studentom życzymy powodzenia w bieżącym roku akademickim.