Czysta pościel, ręczniki i ich wspólny mianownik z koncertem „Światło dla Ukrainy”

Zasoby nie są wieczne, a potrzeby się zmieniają. Dzień spędziliśmy na rozmowach o tym, co obecnie najpilniejsze i w deficycie oraz, korzystając ze środków wpłaconych na realizację celów statutowych, zakupiliśmy ręczniki, koce i pościel.

Przekazaliśmy całość do punktu pomocy na Ratajczaka 20 w Poznaniu prowadzonego przez Pogotowie Społeczne, by rodzinom przekazywać namiastkę normalności. Mieliśmy okazje porozmawiać z rodzinami podczas dyżuru przy sortowaniu produktów, doświadczyliśmy w związku z tym pełnego wachlarza emocji – od psychicznego załamania, przez rezygnację, zwątpienie, po światło w tunelu i nadzieję oraz radość nocy bez alarmu bombowego.

Dary służą osobom w największej potrzebie, którzy dotarli tu z dobytkiem całego życia w szkolnym plecaku swojego dziecka.

Wieczorem, wraz z kilkorgiem wolontariuszy fundacji pojawiliśmy się na koncercie „Światło dla Ukrainy” na poznańskim Placu Wolności, który jest elementem działań w ramach akcji „Poznań dla Ukrainy”.

Poznań dla Ukrainy to szereg wydarzeń kulturalnych, którym towarzyszy realna pomoc, czyli zbiórki krwi, ubrań i pieniędzy (bilety, datki do puszek). W czwartek odbył się koncert „Światło dla Ukrainy”.

W czasie tego oddolnie zorganizowanego wydarzenia poznańskie środowisko muzyczne zaprosiło mieszkańców miasta do wzięcia udziału w koncercie na pl. Wolności. Na scenie pojawili się: Małgorzata Ostrowska, Peja, Paluch, Bibobit, Rosalie, Muchy, donGURALesko, Michał Kowalonek, Kasia Wilk, Mezo, Luna, Gonzo oraz Pola Chobot & Adam Baran.

Udało się przekazać darowizny rzeczowe do puszek. Dziękujemy za wyjątkowy wieczór!

Nasi darczyńcy