Wspieramy przedsiębiorczość naszych uczniów i studentów. 2018

W 2018 roku rozpoczynamy nowy cykl pomocy. Nasze dotychczas uruchomione programy „Adopcja Serca”, „Adopcja Studenta”, „Zostań Babcią, Dziadkiem, Ciocią”, „Dożywianie”, „Pościele i kocyki dla dzieci Afryki”, zakupy w sklepiku dla dzieci Afryki, „piżamki dla dzieci Afryki” – sprawdzają się. Postanowiliśmy wprowadzić w tym roku nowy projekt. Tym razem chcielibyśmy wesprzeć przedsiębiorczość niektórych naszych uczniów i studentów, którzy mają pomysł i realną możliwość zarabiania na siebie i rodzinę, przy niewielkim zaangażowaniu środków na początek.

Nie każdy z naszych Darczyńców szuka długoterminowych zobowiązań, jakim jest program Adopcji, nie każdy chce pomagać dzieciom małym. Warto docenić także tych, którzy wiele lat poświęcili na naukę, mieli dobre wyniki, a jednocześnie na pewnym etapie nie chcą już z pomocy korzystać. Otrzymali wędkę w postaci wiedzy i czas samemu zacząć łowić ryby :)

Czasem jednak potrzebny jest niewielki dodatkowy 'zastrzyk”, by samodzielność finansowa, była faktycznie możliwa.
Od 2012 roku sporadycznie przeprowadzaliśmy podobne projekty pomocowe. Od 2018 postaramy się to robić regularniej, wspólnie z Tobą.

Zapraszamy Was w tę podróż przez różne zawody i działalności. Wspólnie pomożemy tym, którzy przez wiele lat udowadniają, że mimo trudności, które dla nas są czasem abstrakcyjne (np. brak szkół w pobliżu, komunikacji nawet do
30 – 40  km od domu, chodzenia po wodę 3-10km codziennie, brak wsparcia najbliższych i brak zrozumienia potrzeby kształcenia) – zdobycie wykształcenia i zawodu jest możliwe.

Kontakt: afryka@majaprzyszlosc.org.pl lub adopcja@majaprzyszlosc.org.pl

Nasi darczyńcy