Wiosenne zmiany u Nikodema

Po traumatycznych przeżyciach z lat 2012-13, kiedy poznaliśmy Nikodema i pomogły mu Panny Młode, a także firmy i mieszkańcy Wrocławia, nadeszły spokojniejsze dni.

Nadal jednak mama Nikosia walczy każdy kolejny dobry dzień. Autyzm Nikodema sprawia, że dużo intensywniej reaguje na otoczenie, na ludzi, ale także na dźwięki. Szum wody z prysznica i panika Nikosia utrudniały wieczorne mycie, a fakt, że rośnie i robił się coraz silniejszy i gwałtowniejszy powodował, że łazienka nie była dla niego bezpiecznym miejscem. Aby dni i wieczory nie były tak trudne ostatnie środki z akcji Panny Młode 2013 wykorzystaliśmy na adaptację domowej łazienki, tak by dostosować ją do jego potrzeb.

lazienka-wanna-grzejnik-NIkodem-fundacja_maja-przyszloscDzięki zmianom układu hydraulicznego, elektrycznego oraz zamontowaniu grzejnika oraz wanny, łazienka nie jest już miejscem zimnym, głośnymi i przerażającym, a zmiany w zachowaniu Nikosia, także w stosunku do mamy, są zauważalne od razu.

Tej wiosny wykonaliśmy z Waszą pomocą kolejny krok, by trudna choroba, nie zagrażała życiu i bezpieczeństwu, a Rodzic i Dziecko mogli cieszyć się myciem w dzień, wieczorną kąpielą i wyciszać przed nocą, by zregenerować organizm.

Raz jeszcze  – dziękujemy. Prawie 3 lata później, środki zebrane na Nikosia nadal mu pomagają. Dlatego każda edycja akcji jest tak ważna. Zapraszamy do kolejnej w 2017 roku ;)

www.panny-mlode.pl

 

panny-mlode-2013-nikodem-wroclaw

 

Nasi darczyńcy