Rodzice Maksa – Rodzice z Inicjatywą! Dzieci z cukrzycą.

Życie rodzin naszych podopiecznych najczęściej odbiega nieco od życia tradycyjnej rodziny. Każdy ma swój „dodatek” z którym się zmaga.

Nasze codzienne działania wobec podopiecznych polegają przede wszystkim na wsparciu ich rodziców w działaniach, zazwyczaj mających na celu zebranie pieniędzy na konkretne potrzeby dziecka. To rodzic zgłasza chęć zorganizowania zbiórki, informuje o tematyce, o tym co chciałby, aby towarzyszyło zbiórce, a my staramy się wcielić to w życie.

Rodziców Maksa, naszego prawie 7-letniego podopiecznego, nie trzeba namawiać do działania. Pewnego pięknego dnia, zadzwonili do nas i poinformowali: mamy sklep z akcesoriami dla diabetyków, to dodatkowe źródło dochodów wspierające zmagania Maksa. I zapadła cisza… nasze zaskoczenie było tak wielkie, że nie wiedzieliśmy co powiedzieć.

Taki początek ma nasz Certyfikat „Rodzice z Inicjatywą”. Po prostu nie wiedzieliśmy co powiedzieć.

Poprzez ten drobny gest wręczenia certyfikatu chcielibyśmy wyrazić nasze wielkie uznanie dla Rodziców Maksa, którzy w trudach życia codziennego z chorym dzieckiem, znaleźli pokłady siły na spore przedsięwzięcie jakim było znalezienie pewnego rodzaju niszy rynkowej i zapełnienie jej internetowym sklepikiem dla diabetyków. Jednocześnie życzymy im sukcesów, rozwoju oraz zapału do dalszych Inicjatyw!

A jaki początek ma www.sugarcubes.sellingo.pl? O tym oczywiście opowiedział tata Maksa:

„ Choroba Maksa zderzyła nas z ogromną ilością sprzętu – do badania i normowania poziomu cukru. Procedury kilkukrotnego w cyklu dobowym nakłuwania dziecka, które się boi było strasznym doświadczeniem. Śledziliśmy rynek i nowości sprzętowe, które mogłyby polepszyć codzienność naszego syna. We wrześniu ubiegłego roku pojawiło się urządzenie FreeStyle Libre (System Monitorowania Glikemii Flash), które wreszcie stanęło na wysokości zadania. Dość szybko „nauczyliśmy” się sprzętu i Maks również go polubił – wreszcie możemy powiedzieć, że praktycznie skończyło się kłucie! Jedynie ten sprzęt taki „smutny”… W głowie grafika (taty Maksa – dop. red.) od razu zrodziły się pomysły co zrobić, aby dostosować sprzęt do wieku użytkownika. Reszta potoczyła się błyskawicznie – badanie potrzeb rynku oraz kontakt z producentem sprzętu i nawiązanie współpracy. Pod koniec roku ruszyła sprzedaż. Mamy w ofercie  naklejki zarówno na czytniki jak i na sensory Libre, etui na pompy insulinowe, zabezpieczenia sensorów i wiele innych, a wszystko to w wesołej kolorystyce dla młodszych dzieci. Kolekcje uzupełniamy modelami również dla młodzieży. Potrzeba matką wynalazku – cały czas pracujemy nad poszerzaniem asortymentu.”

Wszyscy rodzice naszych podopiecznych, zasługują na olbrzymie uznanie. Jednak  Rodzice z Inicjatywą to wyróżnienie dla wyjątkowych rodziców, którzy pracując więcej – osiągają więcej. Zdecydowanie życzymy sobie (i innym Fundacjom) samych Rodziców z Inicjatywą :)

sugarcubes.selingo_pl

 

Nasi darczyńcy