„Pomoc dzieciom Afryki” – na co idą środki? Rzuć okiem na materace.

Poza wpłatami celowymi – na konkretnych podopiecznych i cele, które realizujemy, prosimy Was czasem lub sami decyzujecie o wpłątach na „pomoc dzieciom w Polsce” lub „pomoc dzieciom w Afryce”, „na cele statutowe”.

Ale na co dokładnie idą te pieniądze?

Praktycznie całość wpłat przekazywana jest na pomoc BEZPOŚREDNIĄ – czyli opłacenie nauki, leków, żywność lub inne potrzeby dzieci, zweryfikowane przez naszych koordynatorów lokalnych, wolontariuszy lub osoby, które zwracają nam na jakiś konkretny problem uwagę.

Część środków to koszty internetu do komunikacji z nami, korespondencji, przekazywania darów rzeczowych oraz drobniejsze wydatki lokalne naszych koordynatorów.

Tego lata, zweryfikowaliśmy sytuację lokalowo – mieszkalną w domu dziecka niedaleko Jinja w Ugandzie. Nie mamy budżetu by sfinansować remont ośrodka, podłóg w pomieszczeniach gdzie na podłodze śpią dzieci. Otrzymaliśmy jednak od Was kilkaset USD, które przeznaczyliśmy na poprawę ich komfortu i zdrowia – zakupiono kilka materacy, by dzieci nie spały po 5-6 na jednym podartym kawałku pianki. Pora deszczowa nie sprzyja zakupom materacy, gdy nie wszytsko jest szczelne w budynku, jednak czasem konieczne są póśrodki, szczególnie gdy nocą jest tak zimno.

Jest radość. Safina, w niebieskiej sukience, nie potrafi jej ukryć :)

Z wdzięcznością,
Agnieszka i dzieci z domu dziecka w okolicy Jinja oraz Wolontariusze Fundacji

 

Nasi darczyńcy