Informacje: Oruro, Boliwia

Oruro to miejscowość w zachodniej części Boliwii, położona na wysokości prawie 4000 tysięcy metrów npm. Mieszkające tam dzieci, które wspieramy w ramach programu Adopcji Serca, uczęszczają do świetlicy prowadzonej przez misjonarzy ze Zgromadzenia Słowa Bożego SVD.  Opiekujący się dziećmi brat Krzysztof Walendowski od ponad 5 lat pracuje w tym miejscu, wspomagając lokalną społeczność różnorodnymi działaniami. 

Do świetlicy przychodzi codziennie od 20 do 40 dzieci. Dzieci spędzają w świetlicy około 4 godzin i mają tam zapewnione wyżywienie w postaci ciepłych posiłków lub owoców i kanapek. W świetlicy można uzyskać pomoc przy odrabianiu lekcji, prowadzona jest również katecheza. Szczególnie ważna jest dla dzieci świadomość, że świetlica to miejsce, w którym spędzą czas w spokoju i mogą tam przebywać choć przez kilka godzin zupełnie wolne od zmartwień codzienności. Bezpieczne. Lokalna społeczność również dba o podopiecznych – dwie miejscowe panie wspierają żywienie ofiarując kurczaki, ziemniaki i ryż.

Brat Krzysztof podkreśla, że priorytetem jest to, by jego podopieczni mieli lepszy start w życiu. Dlatego też, w ramach możliwości finansowych jakimi dysponuje świetlica, dzieci mogą liczyć na finansowanie zakupu podręczników, zeszytów i innych niezbędnych materiałów szkolnych. Podobnie jak w Polsce, wszystko co potrzebne uczniowi w szkole, opłaca rodzic – nawet piłkę do gry należy mieć swoją. W zeszłym roku, ze względu na brak funduszy, zakupiono tylko dwa mundurki.
Rok szkolny trwa od lutego do listopada – poszukujemy kilkudziesięciu Rodziców Adopcyjnych już na rok bieżący 2020. Możesz sam zdecydować czy chcesz pomóc dziewczynce, chłopcu, maluszkowi z przedszkola, podstawówki, czy też starszemu uczniowi, który potrzebuje wsparcia w trudnej szkole średniej.
Nie wysyłamy zdjęć dzieci „do wyboru” – prosimy o to nie pytać. Adopcja Serca to nie sklep…

Czasami zdarzają się niestety sytuacje, gdy ze względu na brak pieniędzy, rodzice wypisują dziecko ze szkoły. 

Każde wsparcie finansowe otrzymywane przez rodziny dzieci ze świetlicy, jest istotnym bodźcem utrzymania edukacji tych dzieci. Potrzeby są bardzo duże, a podopieczni czekają na pomoc.

Nasze stałe wsparcie w ramach Adopcji Serca będzie najlepszą formą zapewnienia dzieciom rozwoju, stabilnej edukacji, szansą na poprawę ich bytu oraz lepszą przyszłość. 

KOSZTY ADOPCJI W ORURO
500 USD rocznie (42 USD miesięcznie) za dany rok kalendarzowy.
Wpłat dokonujemy dowolnie – rocznie, kwartalnie, miesięcznie, wg indywidualnych możliwości.

Prosimy o zapoznanie się dodatkowo z zakładką „Adopcja Serca  – znajdą tam Państwo ważne informacje o terminach wpłat, samej adopcji, możliwości korespondencji z dzieckiem i innych. Pierwsze materiały o Podopiecznym udostępniamy zaraz po podjęciu adopcji, kolejne wiadomości otrzymują Państwo minimum 1 raz w roku, np. w postaci maila, zdjęcia, listu lub świadectwa.
Jesteś zdecydowany na bycie Rodzicem lub nie znalazłeś ważnej dla siebie informacji w naszych zakładkach?
Napisz na:  adopcja@majaprzyszlosc.org.pl

 

Zamień ich rzeczywistość i codzienność: głód i brak perspektyw, na kilka godzin w szkole czy przedszkolu, gdzie oprócz czystego ubrania, butów, posiłku, mają także szansę zmienić swoje życie.
Rachunek bankowy w PLN dla programu adopcja serca:
65 2490 0005 0000 4520 4418 9818

Rachunki dla przelewów z zagranicy:
w walucie EURO
PL69 2490 0005 0000 4600 1195 6471
w walucie USD
PL87 2490 0005 0000 4600 6190 6006
SWIFT / BIC CODE ALIOR BANKU: ALBPPLPW

Jeśli chcesz przekazać środki na pomoc doraźną dla tych dzieci – możesz je wpłacić na poniższy numer konta
44 2490 0005 0000 4600 3246 9899
,tytułem: „dzieci Boliwii – darowizna”.
Nie ma możliwości, aby na tę placówkę wysłać paczkę z darami.

Nasi darczyńcy