Ciepłe swetry dla dzieci – wolontariusze odwiedzili Nepal

Ten wyjazd nie był przez nas planowany, ale wierzymy, że są zrządzenia losu, za które należy być wdzięcznym. Nasza wolontariuszka Kinga wspierała nas podczas spotkania polskich Podopiecznych fundacji z niepełnosprawnościami
czy też  podczas Kilometrów Dobra, a także zbiórki na dom dziecka w Kenii podczas The Colour Run w Poznaniu.

Nigdy nie była na misji poza granicami Polski. Nie zawahała się jednak, gdy poprosiliśmy, by odwiedziła naszych Podopiecznych w ramach swojej prywatnej wyprawy do Nepalu.

I tak, 1 stycznia, w Nowy Rok Kinga wraz z Ozgurem odwiedzili Pharping.

Nepal przywitał ich deszczem i chłodem – nad ranem temperatury spadają do 1-2 stopni, dlatego po konsultacji z misjonarką postanowiliśmy, że poza skarpetkami czy słodyczami, dzieci potrzebują czegoś konkretnego
i ciepłego, ich zniszczoną odzież wymieniliśmy na kolorowe ciepłe swetry zakupione na bazarze dzięki pomocy Manuki – nepalskiej koordynatorki.

Przybory szkolne, kilka kocyków (w ramach Akcji kocyki dla Afryki)
czy przybory toaletowe ( w ramach Akcji Czyste Ręce) zostały wysłane pod koniec 2019.

Sugestia Oli oraz Manuki, które mają pod opieką kilkadziesiąt naszych dzieci, okazała się strzałem w dziesiątkę. Każde z dzieci w Nepalu otrzymało taki wełniany świąteczny upominek.

Niektóre z dzieci nie potrafiły się rozstać z naszymi wolontariuszami
i dosłownie nie schodziły z kolan. Wspólna wyprawa na zakupy, wybieranie kolorów, rozdanie – ciszy nie tylko sweterek, ale także proces. Rzadko mają okazję coś wybrać, o czymś zdecydować.

Jeśli możesz zostać Rodzice Adopcyjnym dziecka w Nepalu, zgłoś się: adopcja@majaprzyszlosc.org.pl
Koszt rocznego utrzymania dziecka to 340 USD.

Możesz także wesprzeć dzieci z programu muzycznego lub zakupić bransoletkę od uczniów uczących się w zawodzie jubilera – jeden z nielicznych dostępnych dla kilku z nich. Dostępne kolory to czarna, szara i zielona:

https://sklep.majaprzyszlosc.org.pl/kategorie/bizuteria-i-ozdoby

Bransoletka od dzieci z Nepalu – czyli DOBRY upominek od Ciebie.

 

 

Nasi darczyńcy