Ciepłe swetry dla dzieci – wolontariusze odwiedzili Nepal

3 stycznia, 2020 // Aktualności

Ten wyjazd nie był przez nas planowany, ale wierzymy, że są zrządzenia losu, za które należy być wdzięcznym. Nasza wolontariuszka Kinga wspierała nas podczas spotkania polskich Podopiecznych fundacji z niepełnosprawnościami
czy też  podczas Kilometrów Dobra, a także zbiórki na dom dziecka w Kenii podczas The Colour Run w Poznaniu.

Nigdy nie była na misji poza granicami Polski. Nie zawahała się jednak, gdy poprosiliśmy, by odwiedziła naszych Podopiecznych w ramach swojej prywatnej wyprawy do Nepalu.

I tak, 1 stycznia, w Nowy Rok Kinga wraz z Ozgurem odwiedzili Pharping.

Nepal przywitał ich deszczem i chłodem – nad ranem temperatury spadają do 1-2 stopni, dlatego po konsultacji z misjonarką postanowiliśmy, że poza skarpetkami czy słodyczami, dzieci potrzebują czegoś konkretnego
i ciepłego, ich zniszczoną odzież wymieniliśmy na kolorowe ciepłe swetry zakupione na bazarze dzięki pomocy Manuki – nepalskiej koordynatorki.

Przybory szkolne, kilka kocyków (w ramach Akcji kocyki dla Afryki)
czy przybory toaletowe ( w ramach Akcji Czyste Ręce) zostały wysłane pod koniec 2019.

Sugestia Oli oraz Manuki, które mają pod opieką kilkadziesiąt naszych dzieci, okazała się strzałem w dziesiątkę. Każde z dzieci w Nepalu otrzymało taki wełniany świąteczny upominek.

Niektóre z dzieci nie potrafiły się rozstać z naszymi wolontariuszami
i dosłownie nie schodziły z kolan. Wspólna wyprawa na zakupy, wybieranie kolorów, rozdanie – ciszy nie tylko sweterek, ale także proces. Rzadko mają okazję coś wybrać, o czymś zdecydować.

Jeśli możesz zostać Rodzice Adopcyjnym dziecka w Nepalu, zgłoś się: adopcja@majaprzyszlosc.org.pl
Koszt rocznego utrzymania dziecka to 340 USD.

Możesz także wesprzeć dzieci z programu muzycznego lub zakupić bransoletkę od uczniów uczących się w zawodzie jubilera – jeden z nielicznych dostępnych dla kilku z nich. Dostępne kolory to czarna, szara i zielona:

https://sklep.majaprzyszlosc.org.pl/kategorie/bizuteria-i-ozdoby

Bransoletka od dzieci z Nepalu – czyli DOBRY upominek od Ciebie.