Blanka w piaskownicy – co się działo przez rok?

„Drodzy.
Przez ostatni rok wiele się u nasz działo. Cały czas jesteśmy pod opieką kardiologiczną zarówno w Bydgoszczy jak i w Warszawie. Centrum Zdrowia Dziecka odwiedzamy średnio, co cztery miesiące, gdyż oba przecieki w serduszku Blanki nie zasklepiły się i nadal są bardzo niebezpieczne, oprócz tego Blanka ma cały czas dużą niedomykalność zastawki trójdzielnej oraz powiększone serce, które miało się z czasem obkurczać, lecz niestety tak nie jest.
Sztuczna zastawka jak na razie pracuje bez zarzutów, chodź ostatnimi czasy u Blanki stwierdzono zastoje w krążeniu płucnym, co skutkowało wprowadzeniem dodatkowego leczenia odwadniającego organizm.

Blanka przez rok uczęszczała na rehabilitacje ruchowe dzięki temu może już sama chodzić, biegać i skakać. Obecnie jesteśmy pod stałą opieką neurologa, logopedy i pedagoga, gdyż nie chcemy, aby nasza córka w przyszłości odstawała intelektualnie od rówieśników.

Blanka_05-2014Każdy dzień u nas wygląda podobnie, rano leki nasercowe i odwadniające potem mierzenie krzepliwości krwi specjalnym urządzeniem do tego przeznaczonym, jedzenie, następnie leki rozrzedzające krew, co drugi dzień wizyta u jakiegoś lekarza specjalisty, w wolnych chwilach gry i zabawy przeplatane rehabilitacją w domu, na wieczór znowu leki odwadniające i tak w kółko.

Dzięki Akcji Charytatywnej Panny Młode, możemy na bieżąco zaopatrywać się w bardzo drogie paski do mierzenia krzepliwości krwi, które są nam niezbędne do podejmowania codziennego leczenia naszej córki, oprócz tego zakupiliśmy sprzęt pomiarowy, aby móc kontrolować pracę serduszka. Dzięki Bogu, pomocy ludziom dobrej woli oraz rodzicom i lekarzom, Blanka w miarę możliwości rozwija się normalnie, niestety w przyszłości Blankę czekają kolejne operacje wymiany zastawki na większą, załataniu istniejących już przecieków i podreperowaniu zastawki trójdzielnej, dlatego tak bardzo ważna jest codzienna profilaktyka leczenia, częste badania i wizyty u lekarzy specjalistów, aby nie przegapić momentu, w którym może dojść do najgorszego. Dziękujemy. Rodzice Blanki”

Zachęcamy do pomocy małej Blance, Wojtkowi i innym dzieciom w ich codziennej walce:
Można zlecić jednorazowy przelew lub ustawić stałe comiesięczne zlecenie ;) 
Fundacja Mają Przyszłość
Alior Bank PL 54 2490 0005 0000 4600 7569 4568
Tytuł przelewu: „pomoc dla Blanki Blachowskiej – darowizna”
lub „Wojtek – turnus rehabilitacyjny – darowizna”

Pełna historia blanki:
http://www.majaprzyszlosc.org.pl/dzieci-fundacji/blanka/

Nasi darczyńcy