Wybierz i kliknij kwotę darowizny
Zostaniesz przekierowany na stronę płatności dotpay, gdzie będziesz mógł dokończyć przekazanie darowizny. Zostanie ona przeznaczona na dalszą rozbudowę klas i poprawę warunków nauki dzieci w tej szkole.
25zł |
50zł |
100zł |
inna kwota |
DZIĘKUJEMY!
Na dzień dzisiejszy zakończyliśmy budowę szkoły, która trwała od 2017 roku. W związku z rozrostem szkoły, przechodzeniem dzieci do starszych klas, rozubudowa jest cały czas kontynuowana w ramach otrzymywanych środków.
Etapy budowy znajdziesz w linkach poniżej.
Uczniowie z Namanga biją brawo dla Darczyńców, którzy pomagają w realizacji ich marzenia o szkole :)
Troche historii:
NAMANGA, TANZANIA, lipiec-sierpień 2015
Emmanuel znalazł Fundację Mają Przyszłość w… Internecie.
Co więcej, nie tylko znalazł, ale także zadał sobie trud przetłumaczenia napisanej po polsku strony, zapoznania się ze statutem, misją i pomysłami, tylko po to, by wysłać maila – na którego przecież nie musiał uzyskać żadnej odpowiedzi…Emanuel, obecny dyrektor szkoły Green Eden, to człowiek zmotywowany do granic możliwości, aby poprawić dzieciom warunki do nauki. Edukacja jest dla niego jak woda – jest podstawą życia. Jest nie tylko dyrektorem, ale także założycielem szkoły, a ponadto organizuje, administruje, zarządza i uczy w niej. Oddany nauczyciel z pasją. Każdego dnia stara się polepszać byt swoich podopiecznych, ale wszechobecna bieda i ubóstwo skutecznie mu w tym przeszkadzają. Dość długo i intensywnie szukał w Internecie organizacji, która byłaby w stanie pomóc mu w jego zmaganiach. Nie poprosił o pomoc od zera, nie chce tylko dostać, bez własnego udziału. Razem z lokalną społecznością zaczął tworzyć tę szkołę już kilka lat temu. Chce dać dzieciom przysłowiową wędkę – edukację, a nie rybę…
POZNAŃ, POLSKA, wrzesień 2015
Wolontariusze Fundacji mają Przyszłość szykują się do styczniowego wyjazdu do Afryki. Mają tam sprawdzać postęp dotychczasowych projektów, na które Darczyńcy Fundacji przekazali pieniądze.Właśnie wtedy Fundacja otrzymuje maila od Emmanuela, dyrektora i założyciela jednej ze szkół w Tanzanii, z prośbą o pomoc w budowie dwóch sal lekcyjnych dla 153 dzieci.
Powiedział nam w kilku zdaniach o swojej misji i o tym, czym dla niego jest edukacja i jego placówka. Najpierw jednak, opisał swoje trudne początki i zasady funkcjonowania szkoły.
„Chociaż jesteśmy szkołą prywatną, nie pobieramy żadnych opłat za naukę od naszych uczniów. Zapraszamy dzieci wszystkich religii i pochodzące z różnych środowisk plemiennych. W Green Eden jesteśmy zobowiązani do zapewnienia możliwości kształcenia dla biednych, osieroconych i bezbronnych dzieci z Namanga, ponieważ edukacja tak jak woda i jedzenie jest podstawą życia!
Więcej informacji o naszych uczniach i klasach: w naszych dwóch Baby klasach (wiek: 4 lata) jest 62 uczniów, którzy muszą zmieścić się w jednym małym pomieszczeniu. W naszej grupie przedszkolnej (wiek: 5 lat) jest 27 dzieci w jednym maleńkim pokoiku, podobnie jak w grupie Pre- Unit (wiek: 6 lat) jest 32 dzieci w uczących się w zasadzie w korytarzu. Dla klas 1-3 szkoły podstawowej nie mamy już klas wcale. Mają jedno pomieszczenie, a są to już dzieci mające 7, 8 i 9 lat. Każdy kolejny styczeń to dla nas dramat, bo lokalna społeczność widzi w nas nadzieję i prosi o przyjęcie dzieci, a my nie mamy już żadnych możliwości…Nasze małe sale są przepełnione, a to nie są dobre warunki dla dzieci, by chłonęły wiedzę. Zaczęliśmy budowę dwóch nowych sal, by zmniejszyć przepełnienie. Razem koszt projektu wynosi około 12 500 dolarów amerykańskich i jeszcze się z tym borykamy, a styczeń następnego roku będzie nowym wyzwaniem.Spotkaliśmy się ze społecznością Namanga, by poprosić o wsparcie w budowaniu tych sal lekcyjnych. Namanga podobnie jak wiele małych miast i wiosek w Tanzanii jest biedna. W tym roku nie było deszczu na naszym terenie, co jest dużym obciążeniem dla ludzi. Jednakże, jest wielu dobrych ludzi tutaj w Namanga, którzy mają wielką chęć pomocy w sposób możliwy dla nich. Członkowie społeczności zgodzili się, by pomóc, dając siłę roboczą, by wykopać fundamenty i przygotować budowę do poziomu gruntu. Tu kończą się nasze możliwości, bez pomocy dobrych ludzi..”
NAMANGA, TANZANIA, styczeń 2016
Grafik podróży zmieniony i czas ponaginany tak, aby znaleźć czas również dla Emmanuela.Agnieszka – wolontariuszka Fundacji Mają Przyszłość, mama 2 dziewczynek, PRowiec i marketingowiec w jednym, jest już na miejscu i przygląda się sytuacji z bliska.
Nie rozminął się z prawdą. Na miejscu, potwierdziły się absolutnie wszystkie informacje z wcześniejszej korespondencji
Do szkoły uczęszczają dzieci wszystkich religii oraz pochodzące z różnych środowisk plemiennych!!!34 z nich zostało osieroconych, 72 – ma tylko jednego rodzica, a 43 – oboje rodziców. Wszystkie pochodzą z bardzo biednych rodzin, które są w trudnej sytuacji życiowej.Green Eden okazało się być nie tylko szkołą, ale i międzyplemienną społecznością, która postawiła sobie za cel wyedukowanie okolicznych dzieci po to, by zapewnić im lepszy start w przyszłości.
Idealnym tego przykładem była płynna konwersacja uczniów w języku angielskim. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że te dzieci uczęszczają dopiero do 3-ciej klasy! Już teraz potrafią opowiadać o tym co robią, co lubią oraz pełnymi zdaniami, całkowicie poprawnymi gramatycznie, odpowiadają na pytania.To nie zdarza się często, nawet w prestiżowych szkołach! A już na pewno nie w warunkach afrykańskich, nie ważne czy mówimy o szkołach prywatnych czy publicznych :)
Na miejscu obecna jest także 9-letnia wtedy córka Agnieszki, Natalia.
Mimo dużej wrażliwości, po raz pierwszy ma okazję zobaczyć szkołę w Afryce i poznać dzieci. Pije z nimi kaszę (uji), bawi się, gra, pozwala dotknąć skóry ,pociągnąć za blond kitki. Padają pytania o to, czy można sobie wybrać miejsce, rodzinę w której człowiek się urodzi, na ile los decyduje o tym, w jakich warunkach i w jakim miejscu na świecie żyjemy?Natalka postanawia nakręcić film, by pokazać rówieśnikom, jak wygląda taka szkoła, życie dzieci, klasy i pomóc w budowaniu szkoły.
Po powrocie pojawia się także mnóstwo pytań o to, jak możemy poukładać świat na nowo…?
Zobacz szkołę oczyma 10-letniej Natalii:
POZNAŃ, POLSKA, marzec-listopad 2016
Po powrocie zapadła jednogłośna decyzja – POMAGAMY!Analiza danych, kosztorys, podział pracy, wiele maili i telefonów… Fundacja wzięła się ostro do pracy i przez kilka miesięcy weryfikowaliśmy potrzeby, omawialiśmy możliwości, konsultowaliśmy cały zebrany materiał. Stworzyliśmy projekt „Green Eden Namanga”.
Chcemy zebrać środki finansowe na budowę nowych pomieszczeń z przeznaczeniem na sale lekcyjne w istniejącej już szkole. Szkoła aktualnie mieści się w starych zabudowaniach (dawniej był to dom mieszkalny) oraz w nowo powstających budynkach. Stare zabudowania są już znacznie zniszczone, a ponadto ilość dzieci uczęszczających do szkoły przestaje się w nich mieścić. Dajmy dzieciom możliwość kontynuowania nauki oraz poprawmy komfort w tak ważnym dla nich procesie zdobywania wiedzy.P
otrzeba ponad dwudziestu trzech milionów… szylingów tanzańskich, czyli ok. 41 000 zł.
Jesteśmy pełni wiary, że nam się uda, bo mamy już mamy na koncie zakończony sukcesem remont przedszkola w Tanzanii.
NAMANGA, TANZANIA,
grudzień 2016
Wszyscy uczniowie szkoły Green Eden z wielkim podekscytowaniem i jednocześnie z olbrzymim niepokojem oczekują kolejnych wiadomości z Polski. Ruszyła właśnie zbiórka funduszy przez portal POLAK POTRAFI, zastąpiona późńiej zbiórką na FANIMANI.PL
Czy pokażemy, co potrafimy? Czy Emmanuel powie swoim uczniom: „udało się!” ?
W zbudowanie tej szkoły wierzy także Natalka i uczniowie, którzy już od kilku tygodni rysują dla Darczyńców:
Zakończenie tej historii jest do napisania właśnie przez NAS. I przez Ciebie również.
Obecnie wpłaty:
Fundacja Mają Przyszłość
tytuł przelewu: „Namanga – darowizna na szkołe”
Numery kont Alior Bank:
PLN 44 2490 0005 0000 4600 3246 9899
EUR 69 2490 0005 0000 4600 1195 6471
USD 87 2490 0005 0000 4600 6190 6006SWIFT / BIC CODE ALIOR BANKU: ALBPPLPW
IBAN – dodajemy przez numerem rachunku : PL
DZIĘKUJEMY!
Agnieszka, Natalia, Emmanuel
Dzieci i Nauczyciele ze szkoły Green Eden (Zielony Raj)
oraz Zespół Fundacji.
25zł |
50zł |
100zł |
inna kwota |