Zuzia

zuzia na spacerze w kamizelce Z ogromnym żalem przyjęliśmy informację o odejściu Zuzi w dniu 1 kwietnia 2017.
Łączymy się w żalu z Mamą Zuzi oraz Jej rodziną.

Wszystkie środki, które wpłyną na Zuzię po tym terminie, zostaną wykorzystane na innych Podopiecznych oraz cele statutowe fundacji, po pokryciu faktur jej dotyczących.

Zuzia urodziła się pod koniec 2006 roku. Do 33 tygodnia ciąży wszystko przebiegało prawidłowo, jednak nagle pojawiły się komplikacje. Urodziła się w 33 tygodniu ciąży. W trakcie cięcia cesarskiego stwierdzono oddzielenie łożyska na całkowitej powierzchni co spowodowało, że urodziła się bez czynności serca. Pierwsza reanimacja trwała 13 minut!

Ważyła 1790 gram. Ocena według Apgar: 0, 0, 0, 0, 0, 1 ( jedyny punkcik pojawił się w 13 minucie).   Trafiła na Oddział Intensywnej Terapii Noworodka w stanie skrajnie ciężkim. Była nieprzytomna, miała podłączony respirator, który oddychał za nią… Kilka dni po jej urodzeniu mama poszła zapytać się czy istnieje chociaż mała iskierka nadziei, że Zuzia w ogóle przeżyje i usłyszał „Jeżeli Pani córka przeżyje będzie dzieckiem najgorszej jakości”. W wyniku niedotlenienia Zuzia miała wylew do miąższu mózgu IV stopnia, nie ma prawidłowej tkanki mózgowej..

Minęło kilka lat. Zuzia dzieckiem głęboko upośledzonym umysłowo i w stopniu znacznym ruchowo. Nie siedzi, nie chodzi, nie mówi. Rodzice (choć obecnie mama jest już sama)  starają się dać jej wszystko, co tylko potrzebne na co dzień oraz miłość i bliskość jakiej potrzebuje. Jednak koszty całodobowej opieki nad tak upośledzonym dzieckiem przekraczają rodzicielskie możliwości.

zostaje-sw-koncentrator-tlenu-dla-Zuzi-kupione ZuziaObecnie Zuzia jest w zasadzie na stałe pod aparatem tlenowym, wymaga opieki ciągłej.
W 2013 roku zakupiliśmy dla niej na Boże Narodzenie koncentrator tlenu.

W chwili obecnej po raz pierwszy od 9 lat Zuzia zamieszka w dostosowanym do swojej niepełnosprawności lokalu (samodzielne, na parterze, z własnym pokojem, udogodnieniami w łazience dla sprawowania opieki nad nią (waży już kilkadziesiąt kilogramów). Poszukujemy osób i firm, które mogą przekazać na pomoc dziewczynce płytki, panele (jasne np. bardzo jasny popiel), farby (biała), zestaw mebli kuchennych, tapczan/narożnik z funkcją spania oraz skrzynią, pralki (mała 45 cm), wysokiej lodówki. Ważne, by wszystkie rzeczy były w jasnych kolorach, konieczne stonowanych. Lokal jest bardzo mały (niespełna 35 m2), a sprzęty i przybory  w ostrzejszych barwach używane są do terapii Zuzi. Są także duże gabarytowo, stąd potrzebne meble i sprzęty mocno funkcjonalne i pod tym kątem będą dobierane.

W razie możliwości wsparcia prosimy o kontakt fundacja@majaprzyszlosc.org.pl
Chętnie podziękujemy na łamach naszego newslettera  (w przypadku darów od firm) i stronie internetowej (firmy i osoby prywatne).zuzia spi pod tlenem

 

Wpłat na pomoc Zuzi można także dokonywać na konto

Alior Bank PL 54 2490 0005 0000 4600 7569 4568
Tytuł przelewu: „pomoc dla Zuzi– darowizna” 

Nasi darczyńcy