Piotrek

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Piotruś  jest sympatycznym ośmiolatkiem.Ma miłą,ładną buzię, na której nie widać choroby. Piotruś cierpi na mózgowe porażenie dziecięce,padaczkę,ma problemy ze wzrokiem oraz ortopedyczne. Mimo skończonych 8 lat-nie chodzi, nie mówi, używa pampersów i jest całkowicie zależny od pomocy drugiej osoby.

Wymaga stałej,wielopłaszczyznowej rehabilitacji. Piotruś korzysta z wózka inwalidzkiego, krzesełka rehabilitacyjnego, butów ortopedycznych, aparatów stabilizujących stopy,chodzika NF-Walker. Przyjmuje także bardzo dużą ilość leków na padaczkę, suplementów, odżywek wysokoenergetycznych, preparatów osłonowych, zwiększających odporność, chroniących wątrobę i nerki. Wydatki z tym związane są olbrzymie i nie jest w stanie ich udźwignąć mama, która sama wychowuje Piotrusia.

Chłopczyk mieszka w starym domu,który nie jest dostosowany do jego dysfunkcji. Są w nim progi, zbyt wąskie drzwi. Noszenie kilkudziesięciokilogramowego Piotrka po całym mieszkaniu jest już niestety ponad siły mamy. Ponieważ wydatki związane z niepełnosprawności Piotrusia są bardzo duże – nie jest w stanie wyremontować starego domu, by zlikwidować bariery ograniczające potencjał rozwojowy Piotrusia i zmuszającego go do przebywania w jednym pokoju.
W roku 2013, tuż przed Gwiazdką udało nam się sprezentować rodzinie NOWĄ ŁAZIENKĘ.

Fatalny stan zawilgoconych pomieszczeń, podłóg, sufitów, instalacji elektrycznej i wodno – kanalizacyjnej, gdy płynęła już rdzawa woda –  nie był już bezpieczny dla zdrowia Piotrka i jego mamy. Poruszanie się po wąskich pomieszczeniach, ze zbędnymi przegrodami, wąskimi drzwiami – także uniemożliwia swobodę, jaką chciałby mieć każdy z nas we własnym domu.

Logo INPLAST 2011_grzejnik dla Piotrka PŚrodki finansowe pozwoliły nam na razie na remont łazienki – poszerzenie drzwi, wymianę syfonów, baterii, armatury łazienkowej, podłogi, ale najważniejsze jak zwykle jest niewidoczne dla oczu – zmiany instalacji elektrycznych, wodno – kanalizacyjnych, syfonów, montaż grzejnika, naprawy uszkodzonych ścian płytami nie chłonącymi wilgoci, by uniknąć zagrzybienia.
Grzejnik do łazienki przekazała nam firma INPLAST – bardzo serdecznie dziękujemy! www.inplast.pl

W te Święta Piotr wjechał do łazienki i kąpał się już w czystej wodzie i nowej wannie.
Przed nami jeszcze remont podłóg i poszerzenie drzwi w pozostałej części domu, by nie był więźniem jednego pomieszczenia- prace zaplanowano na wiosnę 2014, jeśli z pomocą dobrych osób uda się zebrać środki..

Mimo tego-Piotruś jest radosnym,pełnym energii chłopczykiem. Uwielbia bawić się grającymi zabawkami. Ma swoje ulubione wierszyki i ukochane bajki.Jego ulubionym bohaterem jest żółw Franklin. Chłopczyk uwielbia zwierzęta,a najbardziej zafascynowany jest oglądaniem i słuchaniem odgłosów wydawanych przez kozy:)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mama ciągle ma nadzieję,że nadejdzie dzień, w którym Piotruś zrobi samodzielne kroki.  Na razie do nauki chodu używa specjalnego urządzenia NF-Walker,w którym potrafi nawet biegać. By Jego życie stało się łatwiejsze,by mamie było łatwiej go pielęgnować i otaczać opieką- dramatycznie pilna jest potrzeba dostosowania mieszkania,by zlikwidować w nim bariery.

Jeśli chcesz pomóc podajemy nr rachunku do wpłat w ramach tej zbiórki publicznej:
Alior Bank PL 54 2490 0005 0000 4600 7569 4568
Tytuł przelewu: ”pomoc dla Piotrka Pierchały – darowizna

 

Nasi darczyńcy