Leon

Leon_Panny-Mlode-2015-Poznan-300x216

Leon jest Podopiecznym Fundacji oraz poznańskiej edycji Akcji Panny Młode 2015.

Chłopiec choruje na mózgowe porażenie dziecięce – czterokończynowe, z przewagą kończyn dolnych. Jego kalectwa nie widać na pierwszy rzut oka i wydaje się, że takiego fajnego chłopaka nie może ono dosięgnąć. A jednak chociaż skończył już 7 lat, nadal nie potrafi chodzić i stać samodzielnie.

Leonek jest dzieckiem planowanym, długo wyczekiwanym, upragnionym. Po narodzinach nic nie wskazywało, że może być chory. Dopiero kiedy miał około pół roku rodziców zaczęły niepokoić pewne sprawy i wówczas, po dwóch – trzech miesiącach postawiono diagnozę.

Dotychczas nikt nie odebrał Leonowi i rodzicom nadziei na to, że będzie on samodzielnie chodził. Wierzymy więc, że dzięki staraniom, zaangażowaniu i odrobinie szczęścia – ale przede wszystkim dzięki pracy Leonka i naszemu skromnemu udziałowi – cel ten zostanie osiągnięty. Wierzymy, iż nadejdzie taki dzień, kiedy całemu światu ogłosimy, że Leon chodzi!

Niestety nie ma złotego środka, nie ma cudownej tabletki, która zabrałaby tę chorobę i rozwiązałaby problemy. Każdy musi znaleźć dla siebie odpowiednie metody, ćwiczenia, sposoby, które będą przynosiły efekty. Dlatego też Leon poddawany jest rehabilitacji ruchowej – dwa razy w tygodniu ćwiczy z najlepszymi specjalistami. Rehabilitacja wspomagana jest środkami farmaceutycznymi – poprzez podawanie dwa-trzy razy w roku toksyny botulinowej, sonarowaniem (zapewniając raz w roku udział Leonka w delfinoterapii), stymulowaniem ośrodków w korze mózgowej metodą Tomatisa, nauką chodzenia na urządzeniu innowalk oraz turnusami rehabilitacyjnymi.

Metod rehabilitacji i stymulacji jest wiele, ciągle powstają nowe metody, nowe sposoby. Nowością jest teraz terapia tlenowa, którą rodzice chcieliby przeprowadzić u Leonka. Jest to terapia, która odbywa się w cyklach po 10 sesji. Jeden taki cykl to koszt około 1,5 tys zł. Na sam początek przydałyby się co najmniej 3 takie cykle. Później im więcej tych sesji, tym większe szanse na odzyskanie sprawności. Tlen hiperbaryczny ożywia i pobudza do życia uśpione neurony i przywraca ich prawidłowe funkcjonowanie. Tak więc jest szansa „zaatakować” przyczynę choroby Leonka, coś od czego wszystko się zaczęło.

_DSC7798Leon chciałby – o ile będzie to możliwe – uczestniczyć w co najmniej dwóch turnusach rehabilitacyjnych rocznie. Na razie to tylko marzenia, jeden dwutygodniowy turnus to koszt około 7 tys. złotych.

Od września Leon rozpocznie naukę w klasie drugiej szkoły podstawowej. Bardzo dobrze rozwija się intelektualnie, ma ogromny potencjał i dobrze by było, aby ograniczenia fizyczne, z jakimi musi się zmagać nie spowodowały kiedyś, iż poczuje się gorszy od innych dzieci. Na razie nie daje tego po sobie poznać, ale wiadomo, iż z roku na rok różnice pomiędzy rówieśnikami będą coraz bardziej widoczne i dlatego wyścig z czasem nabiera coraz większego tempa.

Liczymy na to, że już niedługo, już niebawem Leon wykona swój pierwszy prawidłowy, samodzielny krok. W ramach VI edycji Akcji Panny Młode w 2015 roku, dzięki zbiórce do puszek kwestarskich na rehabilitację chłopca udało nam się zebrać 1863,30 zł.

Do końca roku 2015  trwa zbiórka na SiePomaga, w której każdy może wziąć udział.

Leon nadal potrzebuje wsparcia- jeśli możesz pomóc podajemy nr rachunku do wpłat w ramach tej zbiórki publicznej:

Alior Bank PL 54 2490 0005 0000 4600 7569 4568
Tytuł przelewu: ”pomoc dla Leona – darowizna„

 

Nasi darczyńcy