Igor

Igorek_01Igor to Podopieczny Fundacji Mają Przyszłość od września 2015 roku.

Chłopiec urodził się 1 kwietnia 2010 r. Tuż po urodzeniu zdiagnozowano u niego schorzenie o podłożu genetycznym – achondroplazję, którego główną cechą jest zachwianie proporcji ciała. Jednak achondroplazja to nie tylko niski wzrost. Inne proporcje ciała niosą za sobą dalsze konsekwencje, m. in. problemy z kręgosłupem, koślawość kolan czy częste zapalenia ucha środkowego.

Do tej pory przeszedł już ponad dwuletni proces leczenia – wydłużanie kończyn dolnych metodą Ilizarowa. Był to czas lęku, poświęcenia i walki, który przyniósł oczekiwane rezultaty. Igorek zyskał 25 cm wzrostu i nie odbiega obecnie wzrostem od swoich rówieśników. To, co było dla niego niedostępne, teraz jest w zasięgu ręki. Niezapomniane były chwile radości, szczęścia i ulgi, gdy Igorek na nowo odkrywał swój pokój i całe mieszkanie z innej perspektywy, gdy ponownie stanął na własnych nogach. Igorek ma obecnie 5 lat i jest fantastycznym, miłym i mądrym chłopcem, pełnym empatii oraz cierpliwości, z ogromnym apetytem na życie.

Nasz podopieczny musi być pod stałą opieką specjalistów: neurologa, radiologa, ortopedy, genetyka, ortodonty, audiologia i laryngologa (ze względu na zagrożenie pogorszenia słuchu z powodu budowy ucha), pulmonolga oraz logopedy .

Teraz Igorka czeka kolejna operacja – trzeba skorygować koślawość kolan. Obecnie stopień koślawości jest tak duży, że uniemożliwia Igorkowi swobodne chodzenie, wpływa negatywnie na kręgosłup oraz grozi wieloma powikłaniami. Koszt tej operacji to 14 tysięcy złotych, zaplanowana jest ona na 12.10.2015. Brakuje nam jeszcze 7 tys. złotych oraz ś®odków na pokrycie rehabilitacji po operacji.

Jeśli możesz pomóc podajemy nr rachunku do wpłat w ramach tej zbiórki publicznej:
Alior Bank PL 54 2490 0005 0000 4600 7569 4568
Tytuł przelewu: ”pomoc dla Igora – darowizna

Złóż stałe zlecenie na ten cel – wspólnie pomożemy chłopcu.

Igor_02

 

Nasi darczyńcy