Fabian

Ten uśmiechnięty chłopak na zdjęciu to Podopieczny Akcji Charytatywnej Panny Młode 2022 w Poznaniu. Mieszka  wraz ze swoją kochającą i pomysłową mamą w Obornikach w Wielkopolsce. Mimo wielu dolegliwości, z którymi się boryka, na co dzień jest uśmiechniętym i wesołym nastolatkiem. Jego ulubionym zajęciem jest oglądanie teleturniejów. Upodobał sobie szczególnie “Familiadę”, “Va Bank” i “Milionerów” i zawsze bardzo się cieszy, kiedy uczestnicy wygrywają. Fabian, jak niemal każdy nastolatek kocha muzykę, potrafi godzinami oglądać i słuchać koncertów, sprawia mu to niebywałą radość. Uwielbia też, kiedy mama czyta mu książeczki, a jego ukochane historie to te o przygodach Franklina. 

Jak każdy nastolatek w jego wieku musi też chodzić do szkoły. Uczęszcza więc do ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego, w którym ma bardzo dobrą opiekę. Pokochał tam swoich terapeutów, pedagogów i rehabilitantów i współpracuje z nimi z całych sił.

Mama w domu opracowała system porozumiewania się TAK i NIE za pomocą dłoni, gdzie TAK to wskazanie prawej ręki, a NIE lewej. W szkole chłopak radzi sobie za pomocą książki komunikacyjnej, zasady działania której szybko przyswoił. Niestety książka jeszcze nie jest fizycznie u nich w domu, bo tuż przed końcem roku szkolnego Fabian musiał być pilnie hospitalizowany.

W tej chwili potrzebna jest pilna rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne, ale także podnośnik, aby mama miała łatwiej i mogła go przenieść z pokoju do łazienki, czy na wózek.

Pomóż Pannom Młodym w Akcji i zrób wpłatę na Fabiana do Jego skarbonki online!
Skarbonka jest „wirtualna”,
ale pomoc z wpłat będzie BARDZO REALNA!

SKARBONKA  – WPŁATY ONLINE (KLIKNIJ TUTAJ)

Historia medyczna Fabiana 

Fabian urodził się w 2008 roku. Chłopak od urodzenia był dzieckiem niespokojnym o wzmożonym napięciu nerwowym. Wkrótce też pojawiły się problemy urologiczne, które występowały cyklicznie i wymagały pilnej interwencji medycznej. Podczas badań zdiagnozowano u chłopca Zespół Lesha Nyhana, mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę, astmę oskrzelową, tubulopatię i refluks, do tego problemy z biodrem i skoliozę z aż osiemdziesięciostopniową spastyką, która miażdży jego organy wewnętrzne. 

 

Spastyka Fabiana zaczęła przybierać na sile i chłopak musiał przejść dwie operacje

bioder.  Leczony jest u wielu specjalistów:

→ u nefrologa po rozpoznaniu tubulopatii,

→ u neurologa ze względu na ogólny stan zdrowia i padaczkę,

→ u pulmunologa – ma astmę oskrzelową,

→ u gastrologa – ma refluks żołądkowo-jelitowy,

→ u ortopedy, gdzie kontrolowana jest skolioza oraz biodra.  

Fabian jest karmiony przez pega. Jest to specjalne urządzenie, wyposażone w rurkę wprowadzoną bezpośrednio przez powłoki brzuszne do żołądka. Zastosowano taki rodzaj żywienia ze względu na problemy z jedzeniem, krztuszenie się i zachłystowe

zapalenia płuc. Refluks na tą chwilę jest tak duży, że kwalifikuje się do operacji. Jest ona jednak póki co odłożona dzięki dokarmianiu chłopca wlewem ciągłym. Trwa to aż czternaście godzin na dobę. Dzięki temu, dolegliwości gastryczne nie ciążą na tyle, aby musiał być operowany na cito.

Nasi darczyńcy