Anielka

ANielka_PAnny-MLode_Fundacja_Maja-Przyszlosc-300x244

Anielka jest podopieczną Fundacji oraz wrocławskiej edycji Akcji Panny Młode 2015.

Przyszła na ten zwariowany świat 21.08.2012 r.  Jest bardzo pogodną, rezolutną, ostatnio troszkę nieśmiałą, ale za to ciekawą świata dziewczynką.  Rodzice i znajomi mówią, że mimo swojej choroby jest niezwykła.

No właśnie, mimo choroby… Niestety od samego początku towarzyszy jej rozszczep kręgosłupa i wodogłowie. Anielka nie umie jeszcze sama stać, prosto siedzieć, chodzić, opróżniać pęcherza, jest często w szpitalu…  Ale dzielnie sobie radzi – na tyle, na ile słabemu ciałku starcza sił. Codzienna obowiązkowa rehabilitacja sprawia, że robi się coraz silniejsza. Ćwiczy intensywnie  już od 3 tygodnia życia.

Intelektualnie rozwija  się prawidłowo i od września 2015 zaczęła uczęszczać do przedszkola!  Anielka lubi oglądać książeczki i bawić się w wodzie, interesują ją zwierzęta i litery.  Ale najbardziej ze wszystkiego uwielbia spędzać czas na placu zabaw i wśród najbliższych.

Powolutku zauważa już, że jej sprawność ruchowa nie jest taka jak u rówieśników (bardziej jak u 8-miesiecznego malucha). Jednak jej silny charakter, idący w parze ze świetnym rozwojem intelektualnym sprawia, że CHCE im dorównać! Widok dzieci w ruchu jest dla niej motywacją i siłą napędową a nie powodem do płaczu. Anielka chciałaby tak jak one biegać, tańczyć, jeździć na rowerze i chodzić. Rodzina Anielki wie, że dzięki systematycznej rehabilitacji ma szansę wyrównać to co, utrudnił los.  

Fundacja i Panny Młode wspierają Anielkę w walce o lepsze jutro. W ramach VI edycji Akcji Panny Młode w 2015 roku dzięki zbiórce do puszek kwestarskich udało nam się uzbierać 2040,68 zł. Pieniądze przeznaczone zostały na regularną, codzienną rehabilitację Anielki.

Panny Mlode Wroclaw.2015_fot.PhotoAkoya -_DSC7401 Anielce cały czas potrzebne jest wsparcie jeśli możesz pomóc podajemy nr rachunku do wpłat w ramach tej zbiórki publicznej:

Alior Bank PL 54 2490 0005 0000 4600 7569 4568
Tytuł przelewu: ”pomoc dla Anielki – darowizna„

Nasi darczyńcy