Chcę wysłać paczkę do Afryki – informacje dla zainteresowanych

Paczki 

Otrzymujemy dużo maili w sprawie paczek, dlatego uruchomiliśmy dla Ciebie poniższą stronę.

W związku z obecną sytuacją międzynarodową – blokadą przesyłek ekonomicznych pocztą polską
w okresie od lutego 2020- aż do ODWOŁANIA
NIE WYSYŁAMY ŻADNYCH PACZEK Z FUNDACJI DO AFRYKI/AZJI.

O zmianie sytuacji będziemy informowali na bieżąco na tej stronie. Wszelkie przesyłki krajowe zawsze kierujemy na adres BIURA Fundacji w Poznaniu. W większość krajów Afryki także nie działają obecnie usługi pocztowe i kurierskie – do odwołania. Na stronie POCZTY POLSKIEJ (KLIK) można sprawdzać na bieżąco sytuację z paczkami ekonomicznymi i priorytetowymi wg kraju.

Do niektórych krajów Afryki mogą Państwo w bieżącym okresie sami nadać list priorytetowy – maksymalnie do 2kg – koszt to około 70-90 zł (uzależnione od kraju). Fundacja nie pośredniczy w tej wysyłce.

Zawsze możesz pomóc finansowo uzupełniając braki w opłatach na naukę dzieci – od roku 2021 wiele z nich pozostało nagle bez pomocy, z powodu utraty pracy ich stałych Darczyńców.

Możesz pomóc spłacając braki finansowe ucznia z Afryki?- napisz adopcja@majaprzyszlosc.org.pl

Co jest generalnie najbardziej potrzebne z darów rzeczowych?

Placówki są różne i różne są też potrzeby dzieci. Niewiele jest miejsc, gdzie przyda się “wszystko”.

Nasza Fundacja przekazuje paczki do Kamerunu, Kenii, Tanzanii, Ugandy, Angoli, Indonezji, Syrii, Nepalu i na Syberię. Dary najczęściej trafiają tam, gdzie są placówki, które wspieramy poprzez Adopcję Serca.

W każdym z miejsc wymienionych powyżej potrzebne są rzeczy nowe lub używane w stanie bardzo dobrym, koniecznie czyste, kompletne i niezniszczone. Trudno, by o podarunek dbał jego Odbiorca, szczególnie przy częstym braku wody i środków czystości.

Najbardziej brakuje bielizny NOWEJ dla dzieci (majtki, koszulki, piżamy, skarpetki) oraz butów sportowych, kaloszy, kurtek przeciwdeszczowych, kocyków polarowych – lekkie i ciepłe. w/w rzeczy dla wieku od 2/3 do 17 lat.

Przydatne w wielu miejscach przybory szkolne i zabawki: puzzle, klocki, układanki, gry obrazkowe, memory, dooble (gry nie wymagające języka polskiego), lalki, ciastolina, kolorowanki, przybory szkolne (poza zeszytami) – bloki, kredki, pisaki, ołówki, gumki, ołówki z gumkami, temperówki, nożyczki, zestawy linijek, zestawy linijek do geometrii, kolorowe długopisy, bloki, papier kolorowy samoprzylepny lub klej, farby, plastelina)

Gry  – koniecznie bez języka polskiego; obrazkowe lub logiczne, edukacyjne, sportowe, przenośne / nieduże gry zręcznościowe, puzzle, klocki różne (plastik nie drewno, ze względu na warunki klimatyczne oraz transport), Yenga, scrabble, układanki.

Plansze edukacyjne w j.angielskim lub francuskim na dowolne przedmioty.  Od przedszkola do klasy 4 liceum. (matematyczne, biologiczne, geograficzne, nauka języka, słówek, fizyki, chemii).

Sprzęt sportowy – skakanki, piłki (dmuchane, gumowe, do siatkówki lub piłki nożnej) – wysyłamy nienadmuchane, ale koniecznie dołączamy pompki ręczne do piłek; kręgle, boule (gra kule; francuska), chusta klanzy, ringo, zestawy do palanta, baseballa, unihokej, minigolf, twister, gumy do skakania, rakietki do badmingtona + kilka zestawów lotek, mega gra na plandece, mega kostka (duża), kolorowe worki do zawodów w skakaniu z uchwytami, gra dart z piłkami/rzutkami, szczudła kubełkowe dla dzieci, gry zręcznościowe np.  “obręcze” itp.

Środki higieny: przede wszystkim wkładki  dla dziewcząt – zestawy podpasek wielorazowych z materiału z wymiennymi wkładami oraz mydła i płyny do mycia ciała bezzapachowe, antyalergiczne, nieperfumowane, łagodne szampony dziecięce, szczoteczki do zębów, pasty łagodne miętowe (nie żele), grzebienie, szczotki.
Cenne są także ozdoby, gumki, klamry, spinki do włosów.

Nasiona do posadzenia – w torebkach z długim terminem – preferowane są nasiona: marchwi, cebuli, pomidora, słonecznika (duże ziarna), kapusty, kalarepy, ogórków, papryki, fasoli, buraków i kalafiora.

Najważniejsza zasada: zawartość paczki wysyłamy w takim stanie, w jakim sami chcielibyśmy ją otrzymać. Państwa Globalnego Południa, to nie śmietnik. Traktujmy odbiorców z szacunkiem przekazując rzeczy używane – wyprane, wyprasowane, bez dziur, przetarć, kompletne. Jeśli coś ma datę przydatności – musi być minimum 8-10 miesięcy później zdatne do użytku.

Jeżeli chcemy naprawdę pomóc, to wysyłajmy rzeczy, które są im naprawdę potrzebne.

Koszty wysyłki i forma: Fundacja nie posiada wyjątkowych możliwości wysyłki i dostępu do darmowych usług. Korzystamy z opcji komercyjnych. Wysyłka 1 paczki około 20 kg (maksimum przyjmowane) to koszt rzędu 190 złotych polskich. Sporadycznie otrzymujemy miejsce w kontenerze płynącym kilka miesięcy do miejsca docelowego.

Do opłat dochodzi CŁO, które musi zapłacić Odbiorca na miejscu, a nie jest ono niskie, gdy paczka przychodzi od osoby fizycznej. Lokalnie utrudnione są opcje śledzenia paczek po przekroczeniu granicy kraju docelowego w Afryce, stąd ważne, aby Obdarowany wiedział o jej wysłaniu i monitorował sytuację

Dlatego, jeśli ktoś chce wysłać paczkę na adres wskazany przez nas, zawsze prosimy o dokładną  informację odnośnie zawartości oraz kilka zdjęć wysyłanych rzeczy. Ich lista bardzo ułatwia decyzję o wskazaniu odbiorcy, któremu najbardziej się przydadzą. Taką informację wysyłamy na placówki, a po otrzymaniu wiadomości zwrotnej podajemy adres placówki na którą należy wysłać paczkę. Paczki zawsze należy owinąć folią stretch, gdyż podróż drogą morską bywa długa, a warunki nie zawsze są dobre.

Najczęściej prosimy o numer nadania, który podajemy na placówkę wraz z terminem wysyłki. Taka paczka jest przez nas monitorowana. Po dotarciu paczki na placówkę, dostajemy informację (czasem zdjęcia) i wysyłamy wiadomość do Darczyńcy.

***

Paczki przysyłane do fundacji wysyłane są w miarę możliwości finansowych, a mniejsze łączone są w przesyłki optymalne o wadze 20 kg. Nie możemy dać gwarancji, że paczka wyjdzie w określonym terminie.
Chętnie przyjmujemy wpłaty na „wysyłkę darów rzeczowych”.

Nasi darczyńcy