Studenci. Adopcja Serca

Studenci traktowani są indywidualnie w zależności od uczelni.

Ci, będący w programie adopcyjnym, zobowiązani są pomagać młodszym w nauce, udzielając korepetycji. Obecnie wszyscy studenci uczestniczący w naszym programie są Kameruńczykami.

Poniżej prezentujemy wszystkich studentów. Potrzebujący współopiekunów i dofinansowania studiów.
Bardzo prosimy w ich imieniu o kontakt i wsparcie – stałe lub jednorazowe na dany rok akademicki.
adopcja@majaprzyszlosc.org.pl

Można także dokonać wpłaty jednorazowej (bez deklaracji) jako „adopcja studenta – darowizna” lub na konkretną osobę poniżej – w tym celu prosimy skorzystać z różowego paska na dole strony.

_Arthur_student ksiegowosc od 2014-15_1rok Arthur – księgowość.
Rok akademicki 2014/15: pierwszy rok studiów. (1 z 5)
Arthur od dzieciństwa głównie pod opieka mamy, tato odszedł do innej kobiety, ale pojawił się po latach w życiu chłopca – w 2014 roku. Ma 5 rodzeństwa. Mama prowadzi mały „komers” sprzedając warzywa. sytuacja ciężka, bo bardzo często choruje i nie może pilnować straganu.
Mimo trudności jakie ma wielu potencjalnych studentów w krajach Globalnego Południa Arthur, nasz Podopieczny w Yaounde, zdecydował się zdawać na dwa kierunki, aby zwiększyć swoje szanse na kontynuowanie nauki. I udało się – zdał pozytywnie oba egzaminy. Dostał się na obydwa kierunki – dziennikarstwo i księgowość – bo jest naprawdę bardo dobry. Stanął przed trudnym wyborem i zdecydował się na księgowość. Koszty roczne studiów 1100 EUR, a Tata może mu opłacać niespełna 500 EUR. Poszukujemy 2-3 osób, którym jego los nie będzie obojętny i dołączą do Mamy Adopcyjnej Arthura, by wspólnymi siłami przeprowadzić go przez całe studia ku lepszej przyszłości. Zapraszamy do kontaktu:adopcja@majaprzyszlosc.org.pl
_Marineth_studentka pielegniarstwo od 2014-15 Marineth – pielęgniarstwo.
Rok akademicki 2015/16: drugi rok studiów (2 z 2)
Szczęśliwie zdała zdała egzaminy do dwuletniej szkoły pielęgniarskiej” L’ecole des Aide Soignants i mogłaby rozpoczęła studia w roku akademickim 2014/15. Niestety na drodze do dalszej nauki stanęły pieniądze. Rok akaemicki 2014/15 -został opłacony w całości przez Opiekuna. Dziękujemy! Jednak pozostały jeszcze opłaty za drugi rok oraz stancję.  Łącznie 750 EUR.
W Yaounde mieszkała u cioci, która do tej pory finansowała jej naukę, ale ciocia ma 4 swoich dzieci. Tato Marineth nie żyje, mama oddała ją cioci, gdy była jeszcze malutkim dzieckiem.
DZIĘKUJEMY ZA WPARCIE – OSTATNI ROK AKADEMICKI 2014/14 ZOSTAŁ OPŁACONY PRZEZ OPIEKUNA! ;)
_Francis_student antropolgia 2014-15_3rok Francis – antropologia.
Rok akademicki 2014/15: trzeci rok studiów (3 z 5)
Francis jest półsierotą. Tato nie żyje, a mama mieszka w wiosce, a nie w mieście. Francis jest już na własnym utrzymaniu, niestety z tego powodu na szkołę już nie wystarcza. Stąd potrzebna pomoc, by mógł ukończyć studia. W roku akademickim 2014/15 jest już na 3 roku antropologii i w tym roku będzie bronił licencjat. Zaangażowany w pomoc naszym uczniom z programu Adopcja Serca w Yaounde. Jest bardzo dobry z informatyki. Na opłatę studiów, materiałów do nauki i dojazdów potrzebuje pomocy w kwocie 550 EURO. Wesprzyj samodzielnego studenta: adopcja@majaprzyszlosc.org.pl
_Melissa _studentka 2014-15_ostatni rok chirurgia dentystyczna Melissa – chirurgia dentystyczna.
Rok akademicki 2014/15: ostatni rok studiów (5 z 5)Melissa to jedna z bardziej zaawansowanych studentek, samodzielna, dobra osoba, mająca wielu przyjaciół, który wspierają ja każdego dnia.
Kończy w roku akademickim 2014/15 studia medyczne o specjalności: chirurgia dentystyczna. To jej ostatni rok, niestety nie otrzymała obiecanej pomocy od władz miasta dlatego poprosiła o pomoc. By mogła ukończyć studia i obronić się potrzebuje 1500 euro, ale część sumy ma z pracy i dzięki pomocy przyjaciół, brakowało  jeszcze 650 euro. Zapraszamy do kontaktu:adopcja@majaprzyszlosc.org.pl