Timothy – dzień radości i dni trudniejsze

Przez kilka początkowych tygodni roku wspierali Państwo finansowo kurs na przewodnika, jednego z naszych uczniów. – Timothiego.
Kurs rozpoczął się planowo – załączamy zdjęcia z radosnego pierwszego dnia, który od razu był dniem zajęć dydaktycznych.
Z powodu zagrożenia epidemiologicznego, już po jednym dniu nauki, została ona przerwana. Timothy siedział w domu,  niestety bez pracy, gdyż nie było żadnych turystów na Kilimandżaro. Pisał, że życie stało się jeszcze trudniejsze, o ile to w ogóle możliwe w tamtych warunkach. Brakuje środków na życie, ale także dostępu do żywności – jakiejkolwiek.  Jeszcze przed epidemią założył ze swoją dziewczyną maleńką plantację kukurydzy i fasolki  – w kwietniu i maju czekał na pierwsze plony.
Otrzymaliśmy informację, iż zajęcia zostaną wznowione 1 czerwca, o ile sytuacja epidemiologiczna się nie pogorszy. W czasie nauki na kursie będzie mieszkał w namiocie, aby maksymalnie obniżyć koszty utrzymania.
Gdyby była chęć finansowego wsparcia Timothy’ego w zakupie żywności w czerwcu i lipcu, gdy się uczy – zachęcamy do skorzystania z wpłaty darowizny online lub poprzez dane do płatności podane w oryginalnym pościcie w marcu:
https://www.majaprzyszlosc.org.pl/timothy-marcowy-kurs-przewodnika-ostatnia-szansa/

Nasi darczyńcy